سه شنبه 6 خرداد 1399 - 3 شوال 1441 - 26 مي 2020
صفحه اصلي/دين و انديشه


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

تفاهم‌نامه همکاری میان موسسه حکمت وفلسفه و دانشگاه علامه‌طباطبایی

تفاهم‌نامه همکاري ميان موسسه حکمت وفلسفه و دانشگاه علامه‌طباطبايي

در راستاي گسترش همکاري‌هاي علمي و پژوهشي دانشگاه علامه‌طباطبائي؛ تفاهم‌نامۀ همکاري ميان اين دانشگاه و مؤسسه پژوهشي حکمت و فلسفه ايران به امضا رسيد.

به گزارش خبرگزاري مهر، تفاهم‌نامۀ همکاري ميان دانشگاه علامه طباطبايي و مؤسسه پژوهشي حکمت و فلسفه ايران به امضا رسيد.

«حسين سليمي» رئيس دانشگاه علامه طباطبايي با اشاره به اهميت برگزاري کارگاه‌هاي مشترک ميان اين دو نهاد با حضور انديشمندان و صاحب نظران برجسته، گفت: اميدوارم دانشگاه علامه با همکاري مؤسسه پژوهشي حکمت و فلسفه ايران بتواند آثار فاخري که در زمينۀ علم فلسفه وجود دارد و مبدا تفکر هم هستند را ترجمه و منتشر کند.

وي ادامه داد: در زمينه همکاري با مؤسسه پژوهشي حکمت و فلسفه امکان نشر و ترجمه آثار نويسندگان بزرگ را مي‌توان نشر داد. اين اقدامات نه تنها باعث ايجاد يک سرمايۀ اقتصادي مي‌شود، بلکه نوعي سرمايۀ معنوي براي هر دو نهاد را هم در پي دارد.

سليمي اظهار کرد: همچنين مي‌توان با مؤسسه پژوهشي حکمت و فلسفه «مدرسه هاي تابستانه» با رشته‌هاي مشترک درسي ايجاد کرد که مورد استقبال قرار مي‌گيرد.

از جمله مواردي که در تفاهم نامه ميان دانشگاه علامه طباطبايي و مؤسسه پژوهشي حکمت و فلسفه ايران ذکر شده است مي‌توان به اجراي طرح‌هاي پژوهشي مشترک (کاربردي و نظري) و تبادل طرح‌هاي تحقيقاتي و پژوهشي، همکاري در انتشار مجله‌هاي علمي-پژوهشي مشترک، همکاري در دعوت از انديشمندان و شخصيت‌هاي علمي-فرهنگي ديگر کشورها و نيز حضور اعضاي هيئت علمي و محققان هر دو طرف در مجامع علمي جهاني به طور مشترک، همکاري در زمينۀ برگزاري دوره‌هاي آموزشي مشترک براي دانشجويان ايراني و بين المللي، چاپ و طبع کتاب‌ها، نشريات و اوراق با استفاده از ظرفيت مرکز چاپ و انتشارات دانشگاه علامه طباطبايي، حمايت از پايان نامه‌هاي مقاطع کارشناسي ارشد و دکتري در زمينه‌هاي مرتبط با فعاليت‌ها و رسالت‌هاي کاري هر دو طرف و… اشاره کرد.

اين نشست با حضور رئيس دانشگاه علامه طباطبايي، غلامرضا ذکياني، سرپرست مؤسسه پژوهشي حکمت و فلسفه ايران، حميدرضا علومي يزدي، معاون پژوهشي دانشگاه، علي خورسندي طاسکوه، مدير امور پژوهشي دانشگاه و حسين موسويان، معاون اداري، مالي و مديريت منابع انساني مؤسسه پژوهشي حکمت و فلسفه ايران برگزار شد.

تعداد بازديد:259 آخرين تغييرات:98/02/23
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر