سه شنبه 6 خرداد 1399 - 3 شوال 1441 - 26 مي 2020
صفحه اصلي/قرآن

جزئیات نشست های تخصصی در نمایشگاه قرآن اعلام شد

جزئيات نشست هاي تخصصي در نمايشگاه قرآن اعلام شد

نشست‌هاي تخصصي نمايشگاه بين‌المللي قرآن کريم از امروز ۲۳ ارديبهشت‌ماه، آغاز و در اولين نشست به تحليل محتواي مفاهيم قرآني پرداخته مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري مهر، نشست‌هاي تخصصي و کارگاه‌هاي آموزشي بيست و هفتمين نمايشگاه بين‌المللي قرآن کريم، از امروز دوشنبه ۲۳ ارديبهشت‌ماه، آغاز مي‌شود و تا روز پنج‌شنبه دوم خردادماه، اين نمايشگاه ميزبان ۹ نشست تخصصي خواهد بود.

اولين نشست نمايشگاه قرآن امروز دوشنبه ۲۳ ارديبهشت‌ماه، با عنوان کارگاه آموزشي «تحليل محتواي مفاهيم قرآني» از ساعت ۱۸ تا ۲۰ و ۲۱ تا ۲۳ با حضور اساتيد حسن بشير و محمد عترت‌دوست برگزار مي‌شود.

نشست دوم با عنوان «نسبت ميان ترجمه و تفسير قرآن کريم» چهارشنبه ۲۵ ارديبهشت‌ماه، با حضور احمد پاکتچي از ساعت ۲۱ تا ۲۳:۳۰ و نشست سوم با موضوع «تحليل سير نزول آيات قرآن پيرامون زن» از ساعت ۲۱ تا ۲۳:۳۰ روز پنج‌شنبه ۲۶ ارديبهشت‌ماه، با حضور اساتيدي همچون؛ مهدي مهريزي، محمدرضا امام و فروغ پارسا برگزار مي‌شود.

موضوع چهارمين نشست «نقد کتاب اصول و قواعد کشف استدلالي غرض سوره‌هاي قرآن» است که روز جمعه ۲۷ ارديبهشت‌ماه، از ساعت ۲۱ تا ۲۳:۳۰ با حضور اساتيدي همچون؛ مجيد معارف و محمد خامه‌گر و نشست پنجم با موضوع «مهارت‌آموزي در نگارش دايره‌المعارف» از ساعت ۲۱ تا ۲۴ روز شنبه ۲۸ ارديبهشت‌ماه، با حضور حميد باقري و سعيد زعفراني‌زاده برگزار مي‌شود.

موضوع نشست ششم «معناي زندگي در قرآن کريم» است. اين نشست با تدريس استاد ناصر مهدوي روز يک‌شنبه ۲۹ ارديبهشت‌ماه، از ساعت ۱۸ تا ۲۰ در نمايشگاه قرآن برپا است. در نشست هفتم احد فرامرز قراملکي و احمد غباري موضوع «سنجش‌پذيري و مقياس سازي‌در تحليل مفاهيم قرآني» را از ساعت ۲۱ تا ۲۴ روز دوشنبه ۳۰ ارديبهشت‌ماه تشريح مي‌کنند.

هشتمين نشست يک نشست هم‌انديشي است که با موضوع «کاربردي‌سازي مطالعات قرآني» با حضور جمعي از اساتيد علوم قرآني همچون؛ عبدالهادي فقهي‌زاده، محمدعلي مهدوي‌راد، احد پاکتچي، سيد هدايت جليلي، هادي گرامي، هادي رهنما و محمدرضا وصفي در دو نوبت از ساعت ۱۷ تا ۲۰ و ۲۱ تا ۲۴ روز ۳۱ ارديبهشت‌ماه، برگزار مي‌شود.

آخرين نشست تخصصي اين دوره از نمايشگاه قرآن نيز روز پنج‌شنبه دوم خردادماه، با موضوع «اخلاق تفسير قرآن کريم» با حضور اساتيدي همچون؛ سيد حسن اسلامي و سيد هدايت جليلي از ساعت ۲۱ تا ۲۳:۳۰ برپا مي‌شود.

يادآوري مي‌شود، بيست‌وهفتمين نمايشگاه بين‌المللي قرآن کريم از ۲۲ ارديبهشت‌ماه، تا روز سوم خردادماه، در مصلي تهران پذيراي بازديدکنندگان است.

تعداد بازديد:245 آخرين تغييرات:98/02/24
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر