یکشنبه 11 خرداد 1399 - 8 شوال 1441 - 31 مي 2020
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

کشف۱۰۰درصد جرایم درحوزه پلیس فتا/تیراندازی به قاچاقچی سوخت نمیشود

فرمانده انتظامي سيستان و بلوچستان در گفتگوي تفصيلي با مهر:

کشف۱۰۰درصد جرايم درحوزه پليس فتا/تيراندازي به قاچاقچي سوخت نميشود

زاهدان - فرمانده انتظامي سيستان و بلوچستان گفت: پليس فتا اين استان توانسته ۱۰۰ درصد جرايم مربوط به فضاي مجازي را کشف کند که در نوع خودش يک موفقيت کم نظير است.

سردار محمد قنبري در بازديد از دفتر خبرگزاري مهر سيستان و بلوچستان در زاهدان ضمن تبريک فرا رسيدن ماه مبارک رمضان اظهار داشت: ماه مبارک رمضان فرصتي براي پرداختن عميق به ارزش‌هاي ديني و اسلامي براي قرار گرفتن در مسير هدايت واقعي است.

وي با اشاره به جايگاه والاي انسان در احاديث و روايات اسلامي افزود: انسان بايد در مقابل اين هدايت ثابت قدم باشد و به گونه‌اي رفتار کند که از هدايت خداوند به طور مستقيم بهره مند شود.

فرمانده انتظامي سيستان و بلوچستان ادامه داد: در طول سال‌هاي متمادي که در نيروي انتظامي مشغول به فعاليت بوده‌ام شناخت خوبي از رسانه‌ها و خبرگزاري‌ها و نوع فعاليت آنها دارم.

خبرگزاري مهر با صداقت و شفافيت به انعکاس اخبار مي‌پردازد

وي تصريح کرد: همچنين در مدتي که مشغول به خدمت در سيستان و بلوچستان هستم شناخت کافي از نوع فعاليت‌هاي رسانه‌ها دارم و خبرگزاري مهر را به عنوان يک رسانه امين و دلسوز مي‌شناسم.

سردار قنبري با اشاره به اينکه رسالت يک رسانه امانت داري، شجاعت و تحت تأثير حاشيه‌ها قرار نگرفتن است، گفت: خبرگزاري مهر با معيارهايي همچون صداقت و شفافيت به انعکاس اخبار مي‌پردازد و همواره نقش مؤثري در تنوير افکار عمومي داشته است.

وي بيان داشت: انعکاس فعاليت‌هاي نيروي انتظامي به دليل سرو کار داشتن با عموم مردم نياز به ظرافت‌هايي دارد که خبرگزاري مهر به آن واقف است.

فرمانده انتظامي سيستان و بلوچستان تصريح کرد: رسانه‌ها نقش مؤثري در شکوفايي ظرفيت‌هاي استان دارند و قطعاً مي‌توانند به عنوان بازويي توانمند در کنار مسئولان براي تحقق اين مهم فعاليت کنند.

تعداد کمپ‌هاي ترک اعتياد در سيستان و بلوچستان بايد افزايش پيدا کند

وي در خصوص وقوع سرقت‌ها و جرايم خرد در استان سيستان و بلوچستان عنوان کرد: خوشبختانه استان سيستان و بلوچستان نسبت به آمار کشور از حيث وقوع جرم وضعيت مطلوبي دارد.

سردار قنبري افزود: براي مقايسه بايد وسعت استان سيستان و بلوچستان را که تقريباً با وسعت چهار کشور اروپايي برابري مي‌کند را در نظر گرفت و سپس به مقايسه وقوع جرم بين اين کشورها و استان پرداخت که باز هم شرايط استان سيستان و بلوچستان در مقايسه با آنها مطلوب و ايده آل است.

وي با اشاره به اينکه وقوع جرم مسئله‌اي انکار ناپذير است، ادامه داد: قطعاً بايد به اين نکته توجه داشت که سيستان و بلوچستان استاني پهناور است که از ۱۹ شهرستان تشکيل شده است.

فرمانده انتظامي سيستان و بلوچستان تصريح کرد: براي مقابله با سرقت‌ها بايد مراکز ترک اعتياد در استان افزايش پيدا کند زيرا انگيزه‌هاي سرقت براي يک معتاد متفاوت است.

وي گفت: پليس سيستان و بلوچستان مي‌تواند ظرف ۴۸ ساعت کليه معتادان را در سطح استان جمع آوري کند اما نکته اينجاست که کمپ‌هاي موجود استان ظرفيت پذيرش آنها را ندارد.

سردار قنبري افزود: اين افراد پس از ورود به کمپ درمان مي‌شوند و سپس به جامعه باز مي‌گردند و اين مهم نيازمند افزايش امکانات و کمپ‌ها از طريق بودجه‌هاي ويژه است که اميدواريم مدنظر مسئولان باشد.

رخنه امنيتي در استان سيستان و بلوچستان وجود ندارد

فرمانده انتظامي سيستان و بلوچستان گفت: سيستان و بلوچستان از امنيت لازم برخوردار است و کليه دستگاه‌هاي مربوطه تحت مديريت قرارگاه قدس نيروي زميني سپاه پاسداران در جنوب شرق کشور و با همکاري نيروي انتظامي براي امنيت استان تلاش مي‌کنند.

در حقيقت علت‌ها بايد درمان شوند تا امنيت توليد شود و پس از آن نيروي انتظامي به حفاظت از امنيت بپردازد وي تصريح کرد: اين تلاش‌ها سبب شده با وجود هجمه‌هاي فراوان استان سيستان و بلوچستان همچنان امن باشد.

سردار قنبري ادامه داد: مقابله با تهديدات احتمالي يکي از مهمترين اقدامات نيروهاي انتظامي و امنيتي استان است که با هوشياري و رصد اطلاعاتي حافظان امنيت پاسخ داده مي‌شود و دشمنان متحمل ضربات سنگين مي‌شوند.

وي در ادامه بيان کرد: در حقيقت علت‌ها بايد درمان شوند تا امنيت توليد شود و پس از آن نيروي انتظامي به حفاظت از امنيت بپردازد.

معضلي بنام قاچاق سوخت در سيستان و بلوچستان

فرمانده انتظامي سيستان و بلوچستان در بخش ديگري از سخنانش به معضل قاچاق سوخت در استان اشاره کرد و اظهار داشت: طبق آمار ميزان کشفيات سوخت ۶۴ درصد نسبت به دوسال گذشته در استان سيستان و بلوچستان افزايش يافته است.

وي تصريح کرد: مقابله با پديده قاچاق از جمله اقدامات مؤثر پليس براي کنترل تبعات اين پديده در جامعه است.

سردار قنبري ادامه داد: بخشي از قاچاق سوخت از طريق خودروهاي سوختکش انجام مي‌شود و پليس همواره در برخورد با آنها با سعه صدر برخورد مي‌کند و به هيچ عنوان تيراندازي به سمت قاچاقچي‌هاي سوخت انجام نمي‌شود مگر آنکه فرد خاطي خود اقدام به درگيري و تيراندازي کند.

وي از مقابله جدي پليس با سوختکش ها و خودورهاي پلاک مخدوش‌ها خبر داد و بيان کرد: در صورت مشاهده خودروهاي پلاک مخدوش و هر گونه جعل، خودرو توقيف و راننده به مراجع قضائي معرفي مي‌شود.

فرمانده انتظامي سيستان و بلوچستان با اشاره به زير گر فتن عمدي مأمور پليس راه توسط راننده خودروي حامل سوخت قاچاق بيان کرد: پليس به هيچ عنوان مخالف امرار معاش مرزنشينان نيست اما بايد روش‌هاي امرار معاش تغيير کند تا هم اين افراد و هم پليس متضرر نشوند.

وي بيان کرد: متأسفانه تبعات قاچاق سوخت نه تنها گريبانگير خانواده‌ها مي‌شود بلکه براي پليس نيز خسارت‌هاي فراواني از جمله شهادت نيروهاي فداکار و جان بر کف انتظامي که براي اين مردم شبانه روز مشغول به خدمت هستند را در بر دارد.

سردار قنبري عنوان کرد: خانواده اين شهدا از جمله کودکان نيز با مشکلات فراوان در اثر فقدان سرپرست خانواده مواجه مي‌شوند و سال‌هاي عمر خود را با نبودن پدر سپري مي‌کنند و اين مسئله بسيار تلخ است.

نگرش به نيروي انتظامي مثبت است

وي گفت: نيروي انتظامي نهادي اجتماعي است که با اقشار مختلف مردم سرو کار دارد و فعاليت‌هايش تنها به ساعات اداري خلاصه نمي‌شود و هر ساعت از شبانه روز آماده پاسخگويي به شهروندان است.

فرمانده انتظامي سيستان و بلوچستان با اشاره به اينکه بين نيروي انتظامي و اصحاب رسانه که نمايندگان مردم هستند ارتباط قوي برقرار است، ادامه داد: اين ارتباط در بستر جامعه نيز نمود دارد و در نظر سنجي هاي صورت گرفته که معمولاً توسط موسساتي خارج از مجموعه انتظامي صورت گرفته مشخص شده نگرش‌ها نسبت به نيروي انتظامي مثبت است.

وي با اشاره به اينکه طبق اين نظر سنجي ها رضايت عمومي از عملکرد نيروي انتظامي وجود دارد، تصريح کرد: قطعاً نگرش مثبت به نيروي انتظامي به معناي نگرش مثبت نسبت به نظام اسلامي است.

سردار قنبري گفت: نيروي انتظامي به دنبال تحقق فرمايشات رهبر معظم انقلاب (مدظله العالي) در کشور و حرکت به سوي پليس تراز انقلاب است که بسترها را براي تحقق آرمان‌هاي انقلاب فراهم کند.

وي عنوان کرد: امروز نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران در ميان کشورهاي مختلف سرآمد و الگو است به طوري که بسياري از کشورها به دنبال الگو پذيري از آن هستند.

فرمانده انتظامي سيستان و بلوچستان با اشاره به اينکه سامانه ۱۹۷ پل ارتباطي بين مردم و پليس است، اظهار داشت: شهروندان با تماس با اين سامانه به بيان انتقادها، پيشنهادات و خواسته‌هاي خود مي‌پردازند.

وي با تاکيد بر اينکه تماسهاي مرتبط با اين سامانه بدون هيچ دخالتي ثبت و ضبط و بررسي مي‌شود، ادامه داد: روزانه هزار تماس غير مرتبط با وظايف پليس داريم اما کارشناسان و مشاوران ما با سعه صدر به پاسخگويي و مشاوره مي‌پردازند.

سردار قنبري تاکيد کرد: پليس خود را خادم مردم مي‌داند و ارتباط ما با مردم بسيار گسترده است و هيچ نهادي با اين وسعت با مردم سرو کار ندارد.

۱۰۰ درصد جرايم در حوزه پليس فتا در سيستان و بلوچستان کشف شده است

وي در ادامه به عملکرد پليس فتا در سيستان و بلوچستان اشاره کرد و افزود: پليس فتا سيستان و بلوچستان توانسته ۱۰۰ درصد جرايم مربوط به فضاي مجازي را کشف کند که در نوع خودش يک موفقيت کم نظير است.

فرمانده انتظامي سيستان و بلوچستان ادامه داد: در سال گذشته ۹۰ درصد جرايم در استان سيستان و بلوچستان کشف شده است و در بخش جنايي نيز ۹۵ درصد جنايت‌هاي که به وقوع پيوسته توسط پليس شناسايي شده است که اين مهم نشانه تخصص و اشراف اطلاعاتي پليس در اين استان مرزي است.

نوروز امسال تصادف منجر به فوت در جاده‌هاي درون شهري سيستان و بلوچستان نداشتيم

وي با اشاره به اينکه در ايام تعطيلات نوروزي سال ۹۸ حتي يک مورد تصادف منجر به فوت در جاده‌هاي درون شهري استان سيستان و بلوچستان نداشته‌ايم، افزود: به راستي تلاش نيروهاي راهور استان براي تأمين نظم و انضباط ستودني است.

سردار قنبري تصريح کرد: البته مسئولان شهرداري‌ها و همچنين راه و شهرسازي نيز بايد با ايجاد زير ساخت‌هاي لازم از جمله خيابان‌هاي مناسب و استاندارد در اين بخش نقش آفريني کنند.

وي اظهار داشت: قطعاً ايجاد فضاي شهري مناسب، اصلاح تقاطع‌ها و بلوارها کمک شاياني به رانندگي صحيح در درون شهرها مي‌کند.

فرمانده انتظامي سيستان و بلوچستان با اشاره به اينکه هفته‌اي يکبار با مردم ديدار مستقيم دارد، بيان کرد: همچنين پرسنل نيروي انتظامي با حضور مستمر در محلات با مشکلات مردم آشنا هستند و بارها با هزينه شخصي خود نسبت به اطعام مردم حاشيه نشين شهرهاي استان اقدام کرده‌اند.

تعداد بازديد:275 آخرين تغييرات:98/02/25
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر