دوشنبه 13 مرداد 1399 - 13 ذي الحجه 1441 - 3 آگوست 2020
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

سنتکام موضع فرمانده انگلیسی درباره ایران را تکذیب کرد

سنتکام موضع فرمانده انگليسي درباره ايران را تکذيب کرد

گروه تروريستي سنتکام در رد اظهارنظر فرمانده انگليسي که موضعي مغاير با آنها درباره ايران اتخاذ کرده بود؛ بيانيه صادر کرد.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از رويترز، ارتش آمريکا بار ديگر ادعاي خود مبني بر نگراني از بابت قريب ‎الوقوع بودن تهديد نيروهاي هم‌پيمان ايران در عراق و سوريه را تکرار کرد.

تاکيد مجدد گروه تروريستي سنتکام (فرماندهي مرکزي آمريکا) بر اين مقوله ناشي از ضد و نقيض‌گويي اين روزهاي فرماندهان ائتلاف ادعايي مبارزه با داعش است.

ماجرا از آنجا آغاز شد که «گريس گيکا» ژنرال انگليسي که معاونت فرماندهي اين ائتلاف را بر عهده دارد، در اظهاراتي متناقض با ادعاي آمريکا، گفته بود که هيچ‌گونه افزايش تهديدي از جانب نيروهاي هم‌پيمان ايران مشاهده نشده است- اثباتي بر هشدار ايران مبني بر اينکه ادعاي آمريکايي‎ها در راستاي ايجاد جنگ رواني عليه اين کشور انجام مي‎گيرد.

در‎ همين ‎راستا، «بيل اربن» سخنگوي سنتکام مدعي شد: اظهارات گيکا با اطلاعات آمريکا و متحدان اين کشور درباره نيروهاي تحت حمايت ايران در منطقه مغاير است.

وي همچنين از افزايش سطح هشدار تمامي نيروهاي ائتلاف مستقر در عراق و سوريه خبر داد.

آمريکايي‎ها اخيراً مدعي شده‎اند که اطلاعاتي موثق (!) مبني بر قصد ايران يا نيروهاي تحت حمايت آن براي ضربه زدن به منافع آمريکايي‎ها در سطح منطقه به دست آورده‌اند.

تعداد بازديد:325 آخرين تغييرات:98/02/25
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر