جمعه 9 خرداد 1399 - 6 شوال 1441 - 29 مي 2020
صفحه اصلي/اخبار فناوري


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

پروژه های ارتباطی کشور رونمایی می شود

همزمان با روز جهاني ارتباطات؛

پروژه هاي ارتباطي کشور رونمايي مي شود

به مناسبت روز جهاني ارتباطات(27 ارديبهشت ماه) از چند پروژه بزرگ ارتباطي در حوزه فناوري اطلاعات، توسعه ارتباطات روستايي و خدمات پستي با حضور وزير ارتباطات رونمايي مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري مهر، ۲۷ ارديبهشت (۱۷ مي) هر سال مصادف با روز جهاني ارتباطات است؛ دليل اين نامگذاري جلب توجه دولت‌ها و مردم جهان به اهميت مقوله ارتباطات و ‏فناوري اطلاعات است.

امروزه، قدرت در درست جوامعي است که از نيرومندترين شبکه‌هاي ارتباطي و به تبع آن، از بيشترين اطلاعات برخوردار باشند و اين حقيقت انکار ناپذير، تمدن حاکم بر تمدن کنوني جهان است.

هولين ژائو دبير کل اتحاديه بين‌المللي مخابرات، در پيام امسال خود به مناسبت روز جهاني ارتباطات گفته است که «تدوين استانداردها، يکي از ارکان اساسي مأموريت‌هاي ITU، به عنوان آژانس تخصصي سازمان ملل در زمينه ارتباطات و فناوري اطلاعات است. اگر دوست داريد به اينترنت وصل شويد، از تماشاي يک رويداد ورزشي در تلويزيون لذت ببريد، در ماشين خود راديو گوش کنيد يا از گوشي هوشمند خود فايل تصويري تماشا کنيد، اين استانداردهاي ITU هستند که اين امکان را فراهم مي‌سازند.»

وي در اين پيام، از کشورهاي عضو ITU، صاحبان صنايع، شرکت‌هاي کوچک و بزرگ و دانشگاه‌ها، همچنين آژانس‌هاي خواهرخوانده سازمان ملل، شرکاي خود و همه سهامداران درخواست کرده است از برنامه «کاهش شکاف استانداردسازي ITU » که رفاه و کاميابي براي همه را در پي خواهد داشت، حمايت کنند.

‏ به مناسبت روز جهاني ارتباطات از سوي وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات روز يکشنبه ۲۹ ارديبهشت از پروژه توسعه روستايي، يک پروژه خدماتي در حوزه پست و چند پروژه فناوري اطلاعات با حضور آذري جهرمي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات رونمايي مي‌شود.

تعداد بازديد:235 آخرين تغييرات:98/02/25
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر