سه شنبه 6 خرداد 1399 - 3 شوال 1441 - 26 مي 2020
صفحه اصلي/اخبار فناوري

هوش مصنوعی سایز مناسب کفش را انتخاب می کند

براي خريد آنلاين؛

هوش مصنوعي سايز مناسب کفش را انتخاب مي کند

نايک قصد دارد ويژگي جديدي به اپليکيشن خريد خود اضافه کند. اين ويژگي با کمک هوش مصنوعي از پاي کاربر عکاسي و سايز کفش مناسب را براي او انتخاب مي کند.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از نيواطلس، خريد کفش به طور آنلاين کار راحتي نيست و همچنين نمي‌توان مطمئن بود کفشي که به دست مشتري مي‌رسد واقعاً اندازه پاي او باشد.

در همين راستا شرکت نايک براي طرف کردن اين مشکل يک سيستم مبتني بر اپليکيشن و هوش مصنوعي به نام Fit ابداع کرده است.

اين توليد کننده کفش هم اکنون اپليکيشني در اختيار دارد که به مشتريان اجازه مي‌دهد از طريق موبايل‌هايشان کفش بخرند. به زودي هنگام انتخاب سايز و خريد با اين اپليکيشن گزينه‌اي به کاربر ارائه مي‌شود تا از ويژگي Nike Fit استفاده کند.

کاربر با انتخاب اين ويژگي بايد در حالي که جوراب به پا دارد جلوي ديوار بايستد. در مرحله بعد کاربر بايد دوربين پشتي موبايل خود را به سمت پاها بگيرد و با استفاده از يک راهنماي موجود در صفحه مطمئن شود موبايل در حالت درستي قرار دارد.

در مرحله بعد اپليکيشن با استفاده از دوربين پاي کاربر را شناسايي و اسکن مي‌کند. به اين ترتيب اطلاعات مربوط به ۱۳ نقطه در هر پا را طي چند ثانيه جمع‌آوري کند.

اين اطلاعات به وسيله الگوريتم‌هاي هوش مصنوعي پردازش و مشخص مي‌شود کدام سايز براي مشتري مناسب‌تر است. اپليکيشن مذکور اطلاعات اسکن هر پاي کاربر را حفظ مي‌کند تا او مجبور نباشد براي خريد هر جفت کفش دوباره اين عمليات را انجام دهد.

تعداد بازديد:274 آخرين تغييرات:98/02/25
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر