جمعه 16 خرداد 1399 - 13 شوال 1441 - 5 ژوئن 2020
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

صیادان کنارک خواستار توقیف کشتی های ترال در آب های این شهرستان شد

صيادان کنارک خواستار توقيف کشتي هاي ترال در آب هاي اين شهرستان شد

کنارک - رئيس شوراي اسلامي شهر کنارک در جنوب سيستان و بلوچستان گفت: حضور کشتي هاي ترال در آب هاي اين شهرستان رونق صيد و صيادي را از بين برده و مردم خواستار توقيف اين نوع کشتي ها هستند.

اسماعيل آباد در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: در چند روز گذشته ۷ الي ۸ کشتي ترال در آب‌هاي شهرستان کنارک مشاهده شده که با توجه به فصل صيد ميش ماهي در آب‌هاي اين شهرستان باعث نگراني و اعتراض شديد صيادان جنوب استان سيستان و بلوچستان شده است.

وي ادامه داد: در برخي از موارد خدمه کشتي‌هاي ترال با صيادان بومي که جهت صيد و صيادي و بدست آوردن روزي احلال دل به دل دريا زدند درگير مي‌شوند که اين موضوع اصلاً قابل توجيه نيست و هرچه سريع‌تر بايد دستگاه‌هاي مرتبط به اين موضوع ورود پيدا کند.

رئيس شوراي اسلامي شهر کنارک ادامه داد: صيد ترال در سواحل چابهار و کنارک علاوه بر نارضايتي صيادان منابع دريايي اين سواحل و محيط زيست منطقه را نيز به خطر انداخته است.

وي تصريح کرد: کشتي‌هاي جارو زن ترال با تخريب کف دريا بستر زندگي ماهي‌ها را از بين مي‌برند و براي صيادان منطقه بجز بيکاري چيز ديگري به همراه ندارند.

آباد با اشاره به مضرات کشتي‌هاي ترال بر اقتصاد جنوب استان به ويژه شهرستان‌هاي چابهار و کنارک، افزود: از دادستان محترم و دستگاه قضا مي‌خواهيم با روحيه انقلابي که دارند با شدت جلوي صيد و صيادي اين نوع کشتي‌ها را در منطقه بگيرند.

تعداد بازديد:310 آخرين تغييرات:98/02/26
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر