دوشنبه 1 مهر 1398 - 23 محرم 1441 - 23 سپتامبر 2019
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

لزوم برخورداری ازسیستم مشخص برای جابجایی کالای اساسی از بندرامام

رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي کشور تأکيد کرد:

لزوم برخورداري ازسيستم مشخص براي جابجايي کالاي اساسي از بندرامام

اهواز- معاون وزير راه و شهرسازي و رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي کشور گفت: در بحث جابجايي کالاهاي اساسي از بندر امام خميني(ره) با سيستم مشخص باهم همکاري کنيم.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالهاشم حسن نيا، شامگاه چهارشنبه در نشست با تشکل‌هاي صنفي حمل و نقل کالا و مسافر خوزستان اظهار کرد: سه عنصر صاحب بار، شرکت‌هاي باربري و راننده به ويژه در حوزه بار بايد مورد توجه سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي قرار گيرند چراکه سه ضلع سازمان به عنوان يک نهاد حاکميتي هستند و اين سازمان بايد تنظيم گر روابط بين اين سه عنصر باشد.

وي با بيان اينکه اين سه عنصر به هم پيوسته هستند و تفکيک آنها باعث ايجاد مشکل مي‌شود، اظهار کرد: ۴ تا ۵ هزار ميليارد تومان از پول اين بخش به اين سه عنصر نمي‌رسد.

حسن نيا با بيان اينکه وضعيت شرکت‌هاي حمل و نقل در حوزه اتبوسي و مسافر بر شخصي با توجه به فراواني که در اين حوزه وجود دارد بهتر است، بيان کرد: حدود ۳۴۰ هزار تا کاميون در کشور داريم که در اولين اقدام براي آنها پايه و اساس کرايه، تن کيلومتر تعيين شده است؛ ۹۰ درصد بارنامه‌هاي تا ۱۰ روز گذشته بر همين مبنا صادر شد و بر اين اساس ۶۹ درصد قيمت بار نسبت به ۶ ماه نخست سال افزايش پيدا کرده است.

رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي کشور تصريح کرد: عملکر سال گذشته حوزه حمل و نقل سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي نشان داد که سازمان به وظيفه ذاتي خود عمل نکرده است.

وي ادامه داد: اولين نقد به خود سازمان وارد است چون به اين نکته که ۹۰ درصد جابجايي مسافران توسط حوزه حمل و نقل بار مسافر انجام مي‌شود توجه نکرديم و سعي کرديم با برگزاري نشست‌هاي و جلسات ساده تنها به شنيدن مشکلات بپردازيم و به سادگي از آن عبور کرديم.

حسن نيا اظهار کرد: در خصوص بخش دوم بيمه تکميلي رانندگان و خانواده‌هاي آنها نقدهايي وارد شد اما تنها ثبت نام رانندگان و همسران آنها در سامانه حدود سه ماه طول کشيد؛ به لحاظ کمبود وقت فاز اول به اين شکل پايان يافت و در فاز دوم اطلاعات تکميلي خانواده رانندگان وارد سيستم مي‌شود.

وي گفت: تا امروز ۹۰ ميليارد تومان به بخش حمل و نقل جاده‌اي از لحاظ بهداشتي خدمات بيمارستاني پرداخت شده است؛ همه ما بايد دست به دست هم بدهيم و کمک کنيم تا چرخ راهداري را پيش ببريم.

با بيان اينکه شرکت‌هاي حمل و نقل و رانندگان خوزستان در ايام اربعين نزديک به ۵ ميليون مسافر جابجا کرده اند، گفت: در بحث جابجايي کالاهاي اساسي از بندر امام خميني (ره) به خصوص محصولات کشاورزي به عنوان کالاي استراتژيک کشور بايد دست به دست هم بدهيم و در يک مسير منظم و با سيستم مشخص باهم همکاري کنيم.

رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي بيان کرد: درد مزمني در بخش حمل و نقل وجود دارد در حالي که اگر حمل و نقل نباشد جامعه با مشکل مي‌شود؛ سعي داريم با تمام توان نسبت به حل مشکلات اساسي اين صنف اقدام کنيم به طور مثال از اول مهر سال گذشته تاکنون يک ميليون و ۳۰۰ هزار لاستيک در سطح کشور توزيع شد.

حسن نيا تأکيد کرد: مي‌پذيريم که ما کاستي‌هايي داشتيم؛ شما راهنمايي کنيد تا اين مشکلات را با کمک هم رفع کنيم.

تعداد بازديد:106 آخرين تغييرات:98/02/26
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر