سه شنبه 6 خرداد 1399 - 3 شوال 1441 - 26 مي 2020
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

ظریف: تنها راه حفظ برجام عادی‌سازی روابط اقتصادی ایران است

پس از ديدار با همتاي ژاپني؛

ظريف: تنها راه حفظ برجام عادي‌سازي روابط اقتصادي ايران است

وزيرامورخارجه کشورمان گفت که جامعه بين المللي براي حفظ برجام بايد نسبت به عادي سازي روابط اقتصادي ايران تعهد و اقدام کند.

به گزارش خبرگزاري مهر، محمدجوادظريف که به توکيو سفر کرده است پس از ديدار با همتاي ژاپني خود اظهار کرد: در اين ديدار درباره شرايط کنوني منطقه، اقدامات آمريکا، نحوه حفاظت از برجام اگر جامعه بين المللي تمايلي به حفظ آن داشته باشد، صحبت کرديم.

وي يادآور شد: تارو کونو وزيرامورخارجه ژاپن در اين ديدار گفت متعهد به برجام بوده و ژاپن علاقه مند است اقدامات ديپلمات خودرا براي کاهش تنش در منطقه ادامه دهد.

وزيرامورخارجه تاکيد کرد: در اين ديدار روش‌هاي کاهش تنش در منطقه و توقف اقدامات جنگ طلبانه آمريکا را توضيح دادم و اينکه جمهوري اسلامي به دنبال درگيري در منطقه نيست اما همواره از منافع خودش با تمام قدرت دفاع کرده و اکنون نيز اين کار را انجام خواهد داد.

ظريف عنوان کرد: همچنين تاکيد شد اگر قرار است جامعه بين المللي برجام را حفظ کند بايد در زمينه عادي سازي روابط اقتصادي ايران که هدف برجام بوده تعهد و اقدام کند و جز اين راه روشي براي حفظ برجام وجود ندارد.

ظريف قرار است صبح امروز پنجشنبه همچنين با شينزو آبه نخست وزير ژاپن ديدار و در خصوص روابط دوجانبه، مسائل منطقه‌اي و بين المللي گفت وگو کند.

تعداد بازديد:246 آخرين تغييرات:98/02/26
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر