جمعه 16 خرداد 1399 - 13 شوال 1441 - 5 ژوئن 2020
صفحه اصلي/دين و انديشه


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

تقریب، پادزهر تکفیر است/ روش تبلیغی پیامبر اکرم (ص) الگو شود

حجت الاسلام مختاري:

تقريب، پادزهر تکفير است/ روش تبليغي پيامبر اکرم (ص) الگو شود

آيت الله مختاري در ديدار با آيت الله نجفي تقريب را پادزهر تکفير معرفي کرد که به روش‌هاي علمي و عملي در دانشگاه مذاهب اسلامي انجام مي‌گيرد.

به گزارش خبرگزاري مهر، حجت الاسلام مختاري رئيس دانشگاه مذاهب اسلامي و هئيت همراه در ادامه سفر به کشور عراق و ديدار با علما و شخصيت‌هاي برجسته اين کشور با آيت الله بشير نجفي از مراجع عظام تقليد در عراق ديدار و گفت وگو کرد.

آيت الله بشير نجفي در اين ديدار با بيان اينکه روش تبليغ پيامبر اسلام (ص) مي‌تواند الگويي مؤثر و مناسبي براي دعوت به برادري و اتحاد باشد، گفت: آن حضرت در مدت کوتاه توانستند انسان‌هاي بزرگي را به پيروي از دين اسلام دعوت کنند و امروزه ميليون‌ها انسان پيرو و دلداده مکتب ايشان هستند.

وي تاکيد کرد: از اين رو روش تبليغي پيامبر اکرم (ص) مي‌تواند درس بزرگي براي همه مراکز علمي، پژوهشي و تبليغي باشد.

در ادامه اين ديدار، مختاري رياست دانشگاه مذاهب اسلامي گزارشي از فعاليت‌هاي دانشگاه ارائه داد و تاکيد کرد: امروزه استقبال از دانشگاه مذاهب اسلامي به طور جدي در فضاي بين المللي رو به رشد است و براي مبارزه با تکفير و افراط گري راهي جز پيمودن مدل راه حل دانشگاه مذاهب اسلامي نداريم.

وي تقريب را پادزهر تکفير معرفي کرد که به روش‌هاي علمي و عملي در دانشگاه مذاهب اسلامي انجام مي‌گيرد، افزود: کلاس‌هاي درس اين دانشگاه با حضور دانشجويان و اساتيد شيعه و سني و با برادري و روش مقارنه برگزار مي‌گردد و اين نمونه علمي و عملي از همزيستي مسالمت آميز پيروان مذاهب در فضاي آکادميک است.

در پايان اين ديدار که معاونين دانشگاه مذاهب اسلامي نيز حضور داشتند، آيت الله بشير نجفي ضمن تحسين فعاليت‌هاي دانشگاه مذاهب اسلامي با اهداي هداياي معنوي از مختاري تقدير کرد.

تعداد بازديد:300 آخرين تغييرات:98/02/26
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر