جمعه 16 خرداد 1399 - 13 شوال 1441 - 5 ژوئن 2020
صفحه اصلي/خانواده

حمایت از پروژه های حامی زنان سرپرست خانوار و کار آفرین

در ديدار معاون امور زنان با سفير هلند مطرح شد

حمايت از پروژه هاي حامي زنان سرپرست خانوار و کار آفرين

معاون رئيس جمهور درامور زنان در ديدار با سفير هلند از راه اندازي کمپيني براي زنان کارآفرين و حمايت از پروژه‌هاي حامي زنان سرپرست خانوار از جمله راه اندازي پنل‌هاي خورشيدي سخن گفت.

به گزارش خبرگزاري مهر، معصومه ابتکار معاون رئيس جمهور در ديدار با ژاک ورتر سفير هلند تاکيد بر اينکه موضوع برجام براي ايران اهميت زيادي دارد و کشور ما همواره به دنبال صلح، امنيت و ثبات بوده است، افزود: امروز شاهديم که بر خلاف توافقات بين‌المللي، طرف مقابل به تعهدات خود پايبند نيست و دولت شما مي‌تواند اتحاديه اروپا را متقاعد کند که به تعهدات خود پايبند باشد.

ابتکار تصريح کرد: ايران همواره قرباني افراط گرايي، داعش و تروريسم و ميزبان ميليون‌ها پناهنده بوده است.

ابتکار همچنين با اشاره به راه اندازي کمپيني براي زنان کارآفرين و حمايت از پروژه‌هاي حامي زنان سرپرست خانوار از جمله راه اندازي پنل‌هاي خورشيدي براي کسب درآمد، بر تلاش زنان براي اقتصاد و معيشت کشور و حمايت دولت از آنان تاکيد کرده و تحريم‌ها را وسيله‌اي بازدارنده در پيشرفت زنان ايراني برشمرد.

در اين ديدار ژاک ورتر سفير هلند گفت: متأسفانه تحريم‌ها، مردم ايران را در شرايط سختي قرار داده و تاب‌آوري مردم در اين شرايط قابل ستايش است.

وي با اشاره به حمايت ايران از مهاجرين افغانستاني گفت: متأسفانه اين موضوع در مجامع بين‌المللي بازتاب زيادي نداشته است و ما از کميسارياي عالي سازمان ملل متحد در امور پناهندگان خواستار اطلاع رساني بيشتري در اين خصوص هستيم.

سفير هلند در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود با بيان اينکه کشورش هم در زمينه مديريت آب و بحران‌هاي آبي با مشکلاتي روبرو بوده است به تلاش‌هاي صورت گرفته براي مهار اين بحران اشاره کرد و خواستار به اشتراک گذاري برنامه‌ها و ايده‌هاي مديريت آب با ايران شد.

ژاک ورتر موضوع کارآفريني براي زنان از طريق پنل‌هاي خورشيدي را جالب دانست و گفت: ما در کشورمان رويکرد آب، انرژي و غذا را در پيش گرفته‌ايم و مي‌خواهيم آن را به ايران هم معرفي کنيم و از تجربيات شما هم در اين خصوص استفاده کنيم.

تعداد بازديد:285 آخرين تغييرات:98/02/28
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر