دوشنبه 16 تير 1399 - 14 ذي القعده 1441 - 6 ژولاي 2020
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

انتخابات تنیس، تیغی در گلوی وزارت ورزش/ جنگ بر سر نبودن شایسته!

مهر در گزارشي بررسي کرد؛

انتخابات تنيس، تيغي در گلوي وزارت ورزش/ جنگ بر سر نبودن شايسته!

درحالي که ماه‌ها از ثبت نام کانديداهاي مجمع انتخاباتي فدراسيون تنيس مي‌گذرد هنوز خبري از اعلام زمان برگزاري اين مجمع انتخاباتي نيست.

به گزارش خبرنگارمهر، حدود ۸ ماه از ثبت نام کانديداهاي فدراسيون تنيس گذشته است، تعللي شک برانگيز در اعلام زمان انتخابات که برخي آن را برنامه ريزي شده و جهت ثبت نام مجدد انتخابات اين فدراسيون مي‌دانند. البته اين موضوع قبلاً و با بهانه ديگري توسط داورزني معاون وزير ورزش و جوانان اعلام شده بود.

معاون وزير ورزش و جوانان دي ماه سال گذشته در حالي به صراحت و مصمم از تک کانديدا بودن انتخابات تنيس و برگزاري مجدد ثبت نام کانديداها گفت که گويا وي بندي از اساسنامه انتخابات فدراسيون‌هاي ورزشي را در دست داشت که ديگران از آن بي‌خبر بودند.

البته اين اظهار نظر مدتي بعد توسط سيد محمد شروين اسبقيان مدير کل دفتر امور مشترک فدراسيون‌هاي ورزشي به طور غير مستقيم تکذيب شد، اسبقيان در گفتگويي راديويي اعلام کرد مجمع تنيس تک کانديدا نيست و انتخابات آن اوايل سال ۹۸ برگزار مي‌شود.

حالا و در روزهاي پاياني دومين ماه سال ۹۸ هيچ خبري از انتخابات فدراسيون تنيس نيست. اين در حالي است که دوره رياست مجيد شايسته در فدراسيون تنيس هم آبان ماه سال گذشته به پايان رسيده و وي اکنون به عنوان سرپرست در فدراسيون مشغول است. اين درست همان پاشنه آشيلي است که وزارت ورزش و جوانان مي‌تواند براي کنار گذاشتن شايسته از مجمع از آن استفاده کند.

هرچند وزارت ورزش و جوانان حتي يک بار هم به سرپرست فعلي فدراسيون تنيس اعلام نکرده براي حضور در انتخابات بايد قيد سرپرستي را بزند اما رفتار اين وزارتخانه در برابر ساير فدراسيون‌هايي که داراي سرپرست-کانديدا هستند نشان مي‌دهد اگر انتخاباتي در کار باشد شايسته بايد پيش از برگزاري آن از سرپرستي فدراسيون انصراف دهد.

گذشت بيش از ۶ ماه از ثبت نام کانديداها احتمال ثبت نام مجدد از مجمع را هم قوت مي بخشد، شايد اين درست همان برنامه‌اي باشد که براي وارد شدن گزينه‌هاي جديد و مورد حمايت وزارتخانه به انتخابات اين رشته استفاده شود اما در صورت وقوع، نمايشي خيره کننده از مهندسي کردن انتخابات خواهد بود.

تقريباً همه مي‌دانند که عليرغم فعاليت‌هاي گسترده شايسته در تنيس پايه، وزارت ورزش و جوانان تمايلي به ماندن وي در رأس اين رشته ندارد ولي به نظر مي‌رسد وزارتخانه هنوز نتوانسته به صراحت اين موضوع را بيان کند کما اينکه شايسته در نشست خبري پيش از پايان سال گذشته در جمع خبرنگاران گفت اگر مرا نمي‌خواهند بگويند و در آن صورت من ديگر در تنيس نمي مانم.

بلاتکليفي مجمع کسل کننده و حوصله بر تنيس بيش از هر زمان ديگري ثابت مي‌کند که جنگ بر سر نبودن شايسته است و وي همچون استخواني در گلوي وزارتخانه راه را براي هر تصميمي بسته است. در صورت برگزاري مجمع با کانديداهاي فعلي شايسته بخت نخست رياست است و اگر مجمع پرحاشيه تنيس با ثبت نام مجدد روبه رو شود اتهام مهندسي انتخابات اين بار با استدلال‌هاي قوي به وزارت ورزش و جوانان نسبت داده مي‌شود چرا که دليلي براي تعلل چندين ماهه در برگزاري انتخابات تنيس و بدعت‌هاي عجيب و خلاف واقع در خصوص تک کانديدا بودن انتخابات اين رشته وجود نداشت.

تعداد بازديد:300 آخرين تغييرات:98/02/28
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر