دوشنبه 16 تير 1399 - 14 ذي القعده 1441 - 6 ژولاي 2020
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

حل مشکلات اقتصادی کشور نیازمند اقدام جهادی مسئولان است

امام جمعه موقت زاهدان:

حل مشکلات اقتصادي کشور نيازمند اقدام جهادي مسئولان است

زاهدان- امام جمعه موقت زاهدان گفت: مشکل اصلي کشور امروز موضوع اقتصاد است از همين رو به مسئولان توصيه مي‌کنيم که با اقدامات جهادي نگذارند که دشمن در اين جنگ پيروز شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام مجتبي عزيزي ظهر امروز در خطبه‌هاي نماز جمعه زاهدان در مصلي قدس ضمن دعوت نمازگزاران به رعايت تقواي الهي اظهار داشت: کسي که تقوا داشته باشد سعي مي‌کند خودش را از آلودگي و راه کج محافظت کند و همواره سعي دارد تا راه راست را ادامه دهد.

وي افزود: ماه مبارک رمضان يکي از بهترين فرصت‌هايي است که خداوند متعال براي جمع آوري توشه آخرت پيش روي ما قرار داده است.

امام جمعه موقت زاهدان ادامه داد: يک دهه از ماه مبارک رمضان گذشته است و اگر نتوانستيم در اين مدت براي خودمان توشه جمع کنيم بايد به خودمان بنگريم و در اعمال خود تجديد نظر کنيم تا بلکه در ادامه راه موفق باشيم.

وي گفت: در اين ايام بايد خاشعانه از درگاه خداوند متعال درخواست کنيم تا گناهان ما را ببخشد و توبه ما را پذيرا باشد تا بدون گناه و معصيت از ماه مبارک رمضان خارج شويم.

حجت‌الاسلام عزيزي با اشاره به اينکه خداوند براي رستگاري راه حل هاي فراواني در اختيار ما گذاشته است، بيان داشت: يکي از اين راه‌ها خواندن قرآن کريم است.

وي با اشاره به اينکه قرآن کريم هميشه راهنماي عمل خردمندان و انديشمندان بوده است، تصريح کرد: قرآن کريم هدايت گر همه است و در اين پيچيدگي‌هاي دنيا و انحرافات مي‌تواند ما را به راه راست هدايت کند.

امام جمعه موقت زاهدان با اشاره به اينکه ۴۰ سال از عمر با برکت نظام اسلامي گذشته است، گفت: در اين چهل سال مردم ايران اسلامي همواره در مقابل مستکبران مقاومت کرده‌اند و طي اين مدت در برابر تمام دشمني‌ها و نا مهرباني‌ها مردانه ايستادگي کرده‌اند و هيچ گاه ترس به دلشان راه نداده‌اند.

وي افزود: آمريکايي‌ها اين روزها پس از ۴۰ سال ناکامي در مقابل ملت ايران به خيال خودشان آرايش جنگي گرفته‌اند و تلاش مي‌کنند با ايجاد فشارهاي اقتصادي و تحريم‌هاي نفتي به ملت ايران فشار وارد کنند.

حجت الاسلام عزيزي ادامه داد: البته تجربه نشان داده است که ملت بصير ايران هيچ گاه در طول اين ۴۰ سال از اين تهديدهاي پوشالي هراس به دلشان راه نداده‌اند زيرا خداوند همواره ياور ملت ايران بوده است.

وي با تاکيد بر اينکه ابر قدرت اصلي فقط خداست و ملتي که خدا را دارند ابر قدرت است، تصريح کرد: قطعاً اين بار نيز به پشتوانه رهبر معظم انقلاب، مردم بصير و نيروهاي مسلح قدرتمند کشور هيچ گزندي به کشور ما وارد نمي‌شود.

وي با اشاره به موضوع مذاکره بيان داشت: مذاکرات ما با دولت‌هاي غربي از دولت هشتم آغاز شد و طي اين مدت ۴ دولت با آنها مذاکره کردند و در دولت دوازدهم برجام آغاز شد اما آخر و عاقبت اين برجام را هم ديديم.

امام جمعه موقت زاهدان تصريح کرد: موضوع برجام و خروج دولت آمريکا از آن يک بار ديگر به کل دنيا ثابت کرد که نمي‌توان به دولت آمريکا اعتماد کرد، پس با توجه به فرمايش رهبر معظم انقلاب نبايد به چنين دولت‌هاي بي ثباتي مذاکره کرد.

وي ادامه داد: مذاکره با آمريکايي‌ها به همه در داخل و خارج کشور نشان داد که نمي‌توان به اين دولت‌هاي بد عهد اعتماد کرد و نبايد به وعده‌ها، قول‌ها، لبخندها و مذاکرات پوچ دشمنان دل بست، بلکه بايد هوشيارانه نسبت به شرايط موجود ايستادگي و مقاومت کرد.

حجت الاسلام عزيزي افزود: همانطور که رهبر معظم انقلاب قاطعانه فرمودند «جنگي درکار نيست و جنگي اتفاق نمي افتد» زيرا امروزه آسمان کشور را چتري محکم از توليدات داخلي گرفته و اگر دشمن ذره‌اي مي‌دانست که مي‌تواند به ما ضربه بزند لحظه‌اي درنگ نمي‌کرد.

وي گفت: اما امروز جنگ اقتصادي شعله ور است جنگي که سفره اين مردم صبور را هدف قرار گرفته است از همين رو به مسئولان توصيه مي‌کنيم که با اقدامات جهادي نگذارند که دشمن در اين جنگ اقتصادي بر ما پيروز شود.

امام جمعه موقت زاهدان با تاکيد بر اينکه مسئولان بايد بيش از گذشته براي برطرف کردن مشکلات اقتصادي مردم گام بردارند، تصريح کرد: قطعاً با تکيه بر توان داخلي و توجه به اقتصاد مقاومتي بسياري از مشکلات را مي‌توان بر طرف کرد.

تعداد بازديد:288 آخرين تغييرات:98/02/28
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر