دوشنبه 16 تير 1399 - 14 ذي القعده 1441 - 6 ژولاي 2020
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

حرکت ثوری در دو قطبی سقوط بوکس/ تصمیمات اشتباه دردسرساز

مهر در گزارشي بررسي کرد؛

حرکت ثوري در دو قطبي سقوط بوکس/ تصميمات اشتباه دردسرساز

در کنار اشتباهات مديريتي ثوري مي توان عدم ميانه روي و نزديکي مقطعي وي به هر يک از دو قطب پر حاشيه بوکس را جزو بزرگترين اشتباهاتش دانست.

به گزارش خبرنگار مهر، قطع همکاري با سرمربيان بوکس در بدترين زمان ممکن همان تراژدي دردناکي است که طي سالهاي اخير بارها و بارها تجربه شده است. درست همان زمان که افشين داوري سرپرست سابق فدراسيون با عجله و در اقدامي عجيب و غيرمنطقي خيمنز سرمربي کوبايي تيم ملي را کنار گذاشت و اکبر احدي را به عنوان سرمربي جديد معرفي کرد مي‌شد حدس زد که عمر هدايت اين سرمربي داخلي هم در تيم ملي طولاني نيست.

اکبر احدي يکي از دو قطب پرحاشيه بوکس طي سال‌هاي اخير است. وي و اطرافيانش که روزبهاني و مظاهري هم در جمع‌شان هستند درست نقطه مقابل عليرضا استکي و همراهان بوکسي اش هستند. دو قطب پرتنش و پرحاشيه که درگيري و رقابت خطرناک آنها در تيم ملي از ديرباز وجود داشته است. دشمني اين دو قطب تا حدي زياد است که با روي کار آمدن يک طيف، طيف ديگر از موفقيت تيم ملي با تيم روي کار خوشحال نمي‌شود که هيچ براي عدم موفقيت يکديگر تلاش هم مي‌کنند.

تنها راه مديريت اين دو قطبي خطرناک در بوکس همان کاري بود که ناطق نوري در طي ساليان سال انجام داد. يا هر دو طيف بيرون گود بودند يا هر دو با هم داخل گود. تنها در شرايطي که منفعت دو تيم به هم گره مي‌خورد مي‌توان انتظار سنگ اندازي براي ديگري را نداشت.

هنوز مدت زيادي از رياست پرحاشيه حسين ثوري در انتخابات بوکس نمي‌گذرد. اگرچه در اين مدت اعزام‌هاي نسبتاً زيادي به خارج از کشور در کارنامه تيم ملي ديده مي‌شود اما شايد تنها دستاورد آن سفر خارجي و هزينه‌هاي بي فايده عده‌اي مشخص در فدراسيون بوده است. نتايج تيم ملي در رويدادهاي مختلف به مراتب ضعيف‌تر از قبل شده و اندک باقي مانده از نسل مدال آور بوکس هم از تيم ملي کنار گذاشته شدند.

پس از رقابتهاي قهرماني آسيا و نتايج ضعيف ملي پوشان که البته انتظار ديگري هم از اين تيم جوان و کم تجربه نمي‌رفت، اکبر احدي از سرمربيگري تيم ملي کنار گذاشته شد، درست در بدترين زمان ممکن و يک سال قبل از المپيک تابستاني. احدي قطعاً يکي از فني‌ترين مربيان بوکس ايران است اما بي شک نبايد از کنار گذاشته شدن از تيم ملي ناراحت باشد چرا که همين رفتار ولو به مراتب بدتر با سرمربي قبلي بود که احدي را به نيمکت تيم ملي رساند. اما کنار گذاشتن احدي تنها يک طرف داستان است. انتخاب عليرضا استکي به عنوان مدير تيم‌هاي ملي همان تصميمي است که حرکت ثوري را روي دو قطبي خطرناک حاشيه در بوکس نشان مي‌دهد.

انتخاب سرمربي جديد تيم ملي بوکس دغدغه خودساخته اين روزهاي فدراسيون است. هرچند خبرها حاکي از توافق فدراسيون با يک مربي قزاق براي هدايت تيم ملي است اما کدام مربي يک سال قبل از المپيک هدايت يک تيم جوان را بر عهده مي‌گيرد و توقع کسب سهميه المپيک فدراسيوني را که در دوره قبل تنها يک سهميه آن هم از مسابقات حرفه‌اي کسب کرده است را پاسخ مي‌دهد؟ اين چه سرمربي است که پيش از حضورش در ايران دستيارانش انتخاب شده‌اند و نام آشناترين بوکسورش جداگانه حامي مالي دارد و با سرمربي سابق تيم ملي تمرين مي‌کند؟

ثوري که بارها در مصاحبه‌هاي خود عنوان کرده بود احدي تا المپيک ۲۰۲۰ در تيم ملي مي‌ماند حالا با کدام استدلال و منطقي وي را از تيم ملي کنار گذاشته است؟ مربيان تيم ملي که تا ديروز ثوري را از مديران موفق مي‌دانستند را چه شده که امروز وي را تهديد مي‌کنند و دست به افشاگري از هزينه‌هاي انجام شده در انتخابات اخير کنفدراسيون بوکس آسيا مي‌زنند؟ تاريخ انقضاي حضور استکي در مديريت تيم‌هاي ملي دقيقاً تا چه زماني است؟

همه اينها سوالاتي است که مي‌شود از مدير جوان و کم تجربه بوکس پرسيد. وي که پيش از انتخابات از راه اندازي بوکس بانوان صحبت کرده بود حالا در اداره بوکس آماتور مردان هم با مشکلات جدي مواجه شده است.

تعداد بازديد:281 آخرين تغييرات:98/02/28
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر