دوشنبه 16 تير 1399 - 14 ذي القعده 1441 - 6 ژولاي 2020
صفحه اصلي/پزشكي

دغدغه تامین هزینه دارو و درمان کودکان مبتلا به سرطان

رئيس بيمارستان محک عنوان کرد؛

دغدغه تامين هزينه دارو و درمان کودکان مبتلا به سرطان

رئيس بيمارستان فوق‌تخصصي سرطان کودکان محک، گفت: اين روزها تامين هزينه دارو و درمان کودکان مبتلا به سرطان يکي از مهم‌ترين دغدغه‌هاي محک است.

به گزارش خبرگزاري مهر، عظيم مهرور، با اشاره به هدايت‌هاي علمي زنده‌ياد پرفسور پروانه وثوق بنيان‌گذار علم خون و آنکولوژي کودکان در ايران و دغدغه‌اش نسبت به درمان کودکان مبتلا به سرطان، افزود: صداقت و انسانيت از جمله خصايصي است که دغدغه درمان کودکان مبتلا به سرطان را در اين بانوي دانشمند ايجاد کرد و باعث شد تا آخرين روزهاي حيات خود به صورت داوطلبانه لحظات عمر و دانش ارزشمند خود را وقف نجات جان کودکان مبتلا به سرطان کند.

وي ادامه داد: پرفسور وثوق در زمان حيات خود با بردباري و رعايت اخلاق پزشکي توانست کودکان مبتلا به سرطان زيادي را تحت درمان قرار دهد. او همواره مي‌کوشيد تا در هر شرايطي با به روز رساني علم خود و استفاده از پروتکل‌هاي جديد و استاندارد درماني، سلامتي و آرامش را به بيماران و خانواده‌هايشان بازگرداند. اين راه پرفسور وثوق بود که از سال ۱۳۹۳ با برگزاري کنگره دوسالانه خون و آنکولوژي کودکان و دعوت از متخصصان بين‌المللي براي ارتقاي دانش پزشکي، ارائه تجربيات درماني در اين حوزه، بهره‌مندي از نتايج علمي آخرين تحقيقات انجام شده به صورت عملي و کارکردي و ارائه جديدترين و کارآمدترين روش‌ها و دستاوردهاي علم پزشکي، در محک ادامه دارد.

رئيس بيمارستان محک در خصوص تداوم راه پرفسور پروانه وثوق توسط خانواده بزرگ محک، اظهار داشت: اين روزها تأمين هزينه دارو و درمان کودکان مبتلا به سرطان يکي از مهم‌ترين دغدغه‌هاي محک است. آموخته‌هاي ما از استاد فقيد دانشگاه و عضو فرهنگستان علوم پزشکي ايران مي‌گويد با همه اين چالش‌ها مي‌بايست براي همراهي با کودکان مبتلا به سرطان در روزهاي سخت درمانشان تلاش کنيم. اين مسيري بود که پرفسور وثوق تا آخرين لحظات عمر ارزشمند خود پيمود. راهي که ادامه آن توسط محک جز با مشارکت نيکوکارانه مردم اين سرزمين و تداوم همراهي شأن با کودکان مبتلا به سرطان ممکن نخواهد بود.

زنده‌ياد پرفسور پروانه وثوق بنيان‌گذار علم خون و آنکولوژي کودکان در ايران و رئيس فقيد هيئت امناي محک در سال ۱۳۴۲ از دانشگاه علوم پزشکي تهران فارغ التحصيل شد و دوره‌هاي تخصص و فوق تخصص در علم خون و سرطان‌شناسي را در دانشگاه‌هاي کمبريج، ماساچوست، ايلينوي و واشنگتن پشت سر گذاشت. در اين مدت نه تنها از دغدغه او نسبت به ارائه خدمات درماني به کودکان مبتلا به سرطان سرزمينش کاسته نشد بلکه در سال ۱۳۵۰ کار در بهترين مراکز درماني جهان را رها کرد و با بازگشت به وطن اولين بخش هماتولوژي و آنکولوژي کودکان در ايران را در بيمارستان حضرت علي اصغر تأسيس کرد. يکي از دغدغه‌هاي بزرگ اين پزشک فرزانه درمان کودکان مبتلا به سرطان بود که با بزرگ‌ترين دغدغه ديروز و امروز محک گره خورد و موجب آغاز فعاليت داوطلبانه وي از سال ۱۳۸۶ در بيمارستان فوق‌تخصصي سرطان کودکان محک تا واپسين روزهاي حياتش شد.

تعداد بازديد:298 آخرين تغييرات:98/02/28
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر