دوشنبه 16 تير 1399 - 14 ذي القعده 1441 - 6 ژولاي 2020
صفحه اصلي/اجتماعي(جوانان، خانواده، بانوان و...)

بزرگترین دارایی ما اعتماد مراجعه کنندگان است

رئيس مرکز وکلا، کارشناسان رسمي و مشاوران خانواده قوه قضائيه:

بزرگترين دارايي ما اعتماد مراجعه کنندگان است

رئيس مرکز وکلا، کارشناسان رسمي و مشاوران خانواده قوه قضائيه با بيان اينکه اين مرکز خانه وکلا، مشاوران و کارشناسان است، گفت: اختيار اداره را به کارشناسان و وکلا خواهيم داد.

به گزارش خبرگزاري مهر، علي بهادري جهرمي رئيس مرکز وکلا، کارشناسان رسمي و مشاوران خانواده قوه قضائيه ضمن حضور در جمع کارکنان اين مرکز با اشاره به اينکه خط قرمزي براي مقابله با فساد در اين مرکز وجود ندارد، گفت: به يک جامعه بيش از ۳۰ هزار نفره در حال ارائه خدمات هستيم و بر عملکرد آن‌ها نظارت مي‌کنيم، لازمه نظارت بر عملکرد آن‌ها نظم فوق العاده ما است که بتوانيم با اين تعداد محدود، جمع کثيري را مديريت و ساماندهي مضاعف کنيم.

وي لازمه ارائه خدمات خوب را اخلاق بسيار خوب عنوان کرد و ادامه داد: حتماً به گونه‌اي عمل کنيد که تک تک ما الگوي اخلاقي وکلا و کارشناسان و انشاءلله در ادامه مشاوران خانواده‌اي باشيم که با ما کار خواهند کرد؛ يعني خود وکيل از ما اخلاق ارتباط با ارباب رجوع و مردم را ياد بگيرد؛ در مورد اين موضوع فکر کنيد و با يکديگر گفت‌وگو کنيد و ببينيد که چگونه مي‌توان عمل کرد تا الگوي ديگران در حوزه اخلاق شويم.

بهادري جهرمي با تاکيد بر جايگاه اخلاق تاکيد کرد: اگر زماني يک نارسايي کاري پيش آمد قابل حل است؛ اما ضعف اخلاقي از هر فردي که باشد قابل حل نيست لذا هميشه به مقوله اخلاق توجه شود.

وي با بيان اينکه يکي از وجوه عدالت رعايت اخلاق است، اذعان کرد: در حوزه اخلاق و کارکردي با يکديگر تواصي به خير داشته باشيد و همديگر را امر به معروف و نهي از منکر کنيد.

رئيس مرکز وکلا، کارشناسان رسمي و مشاوران قوه قضائيه خانواده با اشاره به روايتي از امام صادق (ع) که مي‌فرمايند محبوب‌ترين برادر در نزد من کساني هستند که عيب‌هاي مرا به من هديه کنند، گفت: به همديگر عيوب هم را هديه دهيد و آئينه ديگري باشيد و طبيعتاً نقاط مثبت را نيز مي‌توانيد بگوييد تا تقويت شود و واقعاً تأثير دارد.

وي با بيان اينکه اعتبار، قدرت، حسن شهرت مجموعه ما در اخلاق ماست، اظهار کرد: اخلاق را رعايت کنيد و تواصي به اخلاق داشته باشيد.

بهادري جهرمي با بيان اينکه اخلاق خوب به معناي عدم قاطعيت و تصميم گيري برخلاف ضوابط نيست گفت: شما در عين قاطعيت و در عين عمل بر مبناي عدل و ضابطه با اخلاق خوب تصميم بگيريد.

رئيس مرکز وکلا، کارشناسان رسمي و مشاوران خانواده قوه قضائيه با اشاره به جايگاه نظم کاري در انجام امور اذعان کرد: اگر مانند ساعت منظم نباشيم هرگز نمي‌توانيم به اين جامعه عظيم مخاطب اشراف پيدا کنيم.

وي با بيان اينکه اينجا خانه وکلا، مشاوران و کارشناسان است، گفت: بايد خودتان را براي ميزباني آماده کنيد، ما اين خانه را تاکنون با هم اداره مي‌کرديم و مقداري هم وکلا و کارشناسان دخيل در اداره بودند؛ اما کم کم ما اختيار اداره را به کارشناسان و وکلا خواهيم داد و کمک کار آن‌ها خواهيم بود و همکاري خواهيم کرد؛ طبيعتاً از اين طريق شئون هدايتگري، نظارتي و پشتيباني ما تقويت خواهد شد.

رئيس مرکز وکلا، کارشناسان رسمي و مشاوران خانواده قوه قضائيه بيان داشت: نيروهاي افتخاري از وکلا، کارشناسان و مشاوران حضور خواهند داشت و ضوابط و روش کار آن‌ها را تنظيم مي‌کنيم و امور ملي را نيز همين جا اداره و امور استاني را نيز به خود استان‌ها تفويض خواهيم کرد.

وي تصريح کرد: بزرگترين دارايي ما اعتماد مراجعه کنندگان ماست.

رئيس مرکز وکلا، کارشناسان رسمي و مشاوران خانواده قوه قضائيه در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به آماده شدن طرح سامانه الکترونيکي براي مرکز امور مشاوران حقوقي، وکلا و کارشناسان قوه قضائيه گفت: سايت‌هاي کانون وکلا و کارشناسان حدود ۳۰ کشور برتر دنيا را مشاهده و طرحي را آماده کرديم و انشاالله راه خواهيم انداخت و تقريباً همه کارها الکترونيکي مي‌شود.

رئيس مرکز وکلا، کارشناسان رسمي و مشاوران خانواده قوه قضائيه در ادامه از کارکنان اين مرکز خواست تا زمان الکترونيکي شدن سيستم تدبيري اتخاذ کنند و خاطرنشان کرد: هر موضوعي که مي‌شود به استان‌ها تفويض کرد تفويض خواهيم کرد.

وي با بيان اينکه به دنبال توسعه کارها هستيم، اظهار کرد: اکنون بخش آموزش و ارتباطات و رسانه آغاز شده و ساير بخش‌ها نيز آغاز خواهد شد و در حوزه آموزش به شکل فوق العاده‌اي کارهاي خود را دنبال خواهيم کرد و آموزش را توسعه جدي مي‌دهيم.

بهادري جهرمي افزود: از آنجايي که ميزبان جمع کثيري از کارشناسان و وکلا خواهيم بود چينش بايد تغيير کند و به گونه‌اي باشد که هم کارايي بهتر شود و هم امکان ميزباني وجود داشته باشد.

تعداد بازديد:329 آخرين تغييرات:98/02/29
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر