دوشنبه 16 تير 1399 - 14 ذي القعده 1441 - 6 ژولاي 2020
صفحه اصلي/اجتماعي(جوانان، خانواده، بانوان و...)

میزبانی موزه علم و فناوری از اجلاس موزه‌های دانشگاهی

ميزباني موزه علم و فناوري از اجلاس موزه‌هاي دانشگاهي

رئيس ايکوم ايران گفت: کتابخانه ها نيز به عنوان نهاد موزه‌اي شناخته مي‌شوند. همچنين قرار است موزه علم و فناوري، اجلاس سالانه موزه‌هاي دانشگاهي را برگزار کند.

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم بزرگداشت روز جهاني موزه‌ها و تقدير از موزه داران برتر عصر روز ۲۸ ارديبهشت ماه در سالن همايش‌هاي فرهنگستان هنر در حال برگزاري است.

در اين مراسم احمد محيط طباطبايي مدير ايکوم ايران گفت: در سال گذشته با همکاري موزه دفاع مقدس، دوره آموزش بين المللي بحران در موزه‌ها را برگزار کرديم همچنين اجلاس ايکوفوم در تهران برگزار شد. در سال ۲۰۲۰ نيز موزه ملي علم و فناوري، اجلاس بين المللي و سالانه موزه‌هاي دانشگاهي را در تهران ميزباني مي‌کند.

محيط طباطبايي از همراهي گالري‌ها به عنوان مؤسسات انتفاعي با مؤسسه ايکوم ايران خبر داد و گفت: شايد در ظاهر کتابخانه ها به عنوان موزه شناخته نشده باشند اما از آنجا که نهادي هستند که از ميراث فکري انسان‌ها حفاظت و آن را معرفي مي‌کنند به عنوان نهاد موزه‌اي در آئين امروز شرکت کرده اند.

در ادامه اين برنامه پيام تسوتان تسوتکوفسکي مسئول دفتر منطقه‌اي يونسکو در اين برنامه خوانده شد.

در اين پيام آمده است که موزه‌ها نقش اصلي در انتقال دانش ايفا مي‌کنند و رويکرد يکپارچه اي بين ميراث فرهنگي و خلاقيت را ترويج مي‌دهند. همچنين موزه‌هايي که از کارگزاران پيشرفت پايدار به شمار مي آيند. ما امروز، روز موزه‌ها را در ايران جشن مي‌گيريم. اين روز در هر سال فرصتي است تا درباره چالش موزه‌ها بحث کنيم. موزه‌ها بدنبال خلق راههاي نوآورانه با مسائل اجتماعي امروز هستند. آنها مي‌توانند کاهش دهنده مشکلات جهاني باشند. موزه‌ها بدنبال راه جديدي براي افزايش بازديد کنندگان معاصر هستند. ما در يونسکو به تلاش خود در سياهه برداري از مجموعه‌ها ادامه مي‌دهيم و با سازمان ميراث فرهنگي و ايکوم ايران در جهت مديريت پايدار و اثربخش موزه‌ها همکاري مي‌کنيم.

تعداد بازديد:262 آخرين تغييرات:98/02/29
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر