دوشنبه 16 تير 1399 - 14 ذي القعده 1441 - 6 ژولاي 2020
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

مبارزه با ملخ صحرایی در ۲۵۸ هزار هکتار زمین کشور انجام شد

رئيس سازمان حفظ نباتات:

مبارزه با ملخ صحرايي در ۲۵۸ هزار هکتار زمين کشور انجام شد

زاهدان - رئيس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: عمليات مبارزه با ملخ صحرايي در بيش از ۲۵۷ هزار و ۸۰۰ هکتار از اراضي 8 استان جنوبي کشور اجرايي شد.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي سيستان و بلوچستان، محمدرضا درگاهي در جريان بازديد اعضاي کميسيون کشاورزي از مناطق آلوده به ملخ صحرايي در منطقه «کهير» شهرستان کنارک گفت: اول بهمن ماه سال گذشته نخستين هشدار و اخطار از سازمان فائو مبني بر احتمال حمله ملخ صحرايي به کشور داده شد.

وي ادامه داد: بدين منطور اطلاع رساني به استان‌هاي مورد تهديد و تشکيل ستاد بحران مورد توجه قرار گرفت.

رئيس سازمان حفظ نباتات کشور افزود: با توجه به حرکت دسته جات زياد ملخ صحرايي از بالاي درياي سرخ تاکنون ۱۴۷ ريزش را به کشور داشتيم که ۸ استان را درگير کردند.
درگاهي ادامه داد: بيشترين درگيري با اين آفت در استان‌هاي سيستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمان گزارش شده است.

وي تاکيد کرد: ملخ صحرايي به عنوان آفت خطرناک در دنيا شناخته شده است به طوريکه امنيت غذايي را مورد تهديد قرار مي‌دهد.

رئيس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: با تلاش‌هاي شبانه روزي همه دست اندرکاران اين حوزه و حمايت استانداران هيچ گونه خسارتي از اين نوع آفت خطرناک در عرصه‌هاي زراعي و باغي کشور گزارش نشده است.

درگاهي تصريح کرد: امسال نخستين سالي نيست که بحث مبارزه با ملخ را داريم اما ملخ صحرايي خطرناک‌ترين گونه ملخ است که در صورت حمله تهاجمي پوست درختان را مي‌خورد.

وي با بيان اينکه اين سطح از هجوم ملخ در ايران بي سابقه بوده به کشاورزان توصيه کرد در صورت مشاهده اين آفت مراتب را به نزديکترين مرکز جهاد کشاورزي و يا مديريت جهاد کشاورزي شهرستان اطلاع رساني کنند.

تعداد بازديد:286 آخرين تغييرات:98/02/29
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر