یکشنبه 3 شهريور 1398 - 23 ذي الحجه 1440 - 25 آگوست 2019
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

حمایت مالی از تولید داخلی پارچه وارداتی

بازتاب گزارش مهر

حمايت مالي از توليد داخلي پارچه وارداتي

مديرعامل صندوق کارآفريني اميد پس از انتشار گزارش توليد داخلي نوعي پارچه پرمصرف وارداتي توسط جمعي از مهندسان جوان ايراني، از حمايت مالي براي ساخت ماشين‌آلات جهت توليد انبوه آن خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سه شنبه گذشته گزارشي با عنوان «شايد باور نکنيد اما پارچه عمامه هم وارداتي است» در خبرگزاري مهر منتشر شد.

اين گزارش روايت تلاش گروهي از مهندسان جهادي دانشگاه صنعتي اصفهان بود که سال گذشته موفق شدند نوعي پارچه پرمصرف که کابردهاي مختلفي در انواع لباس تابستانه دارد و تاکنون از طريق واردات تأمين مي شده را در داخل کشور با کيفيتي به مراتب مرغوبتر و قيمت تمام شده پايين‌تر، توليد کنند. آنگونه که حجت الاسلام غلامرضا شاه حسيني، مدير حوزه علوم اسلامي دانشگاه صنعتي اصفهان در اين گزارش براي خبرنگار مهر روايت کرده بود، توليد اين پارچه فعلاً بصورت کاملاً دستي در حال انجام است و عليرغم آنکه گروهي ديگر از مهندسان اين دانشگاه، ماشين الات مورد نياز براي توليد انبوه اين پارچه را طراحي کرده و گام‌هاي اوليه ساخت ان را برداشته اند، اما عدم تأمين نقدينگي مورد نياز، موجب شده تکميل ماشين الات به سرانجام نرسد.

پس از انتشار اين گزارش، خبرنگار مهر پيگيري‌هايي از صندوق کارآفريني اميد جهت حمايت مالي از اين طرح اين طرح انجام داد که خوشبختانه با استقبال مديرعامل صندوق مواجه شد.

اصغر نورالله زاده، مديرعامل صندوق کارآفريني اميد در گفتگو با خبرنگار مهر، از حمايت ويژه مالي براي تأمين مالي جهت ساخت دستگاه‌هاي مورد نياز براي توليد پارچه‌هاي عمامه خبر داد و گفت: در اين زمينه دستورات لازم به رئيس صندوق کارآفريني استان اصفهان داده شده است تا شخصاً پيگير اين موضوع باشد.

نورالله زاده با بيان اينکه صندوق کارآفريني اميد در راستاي عمل به سياست‌هاي خود مبني بر حمايت از ايده‌ها و طرح‌هاي خلاقانه اشتغال زايي از طرح‌هاي اينچنيني حمايت مي‌کند، دامه داد: با حمايت صندوق کارآفريني اميدواريم توليد اين پارچه که کاربردهاي متنوعي در داخل کشور دارد و تاکنون از کشور ديگري وارد مي‌شد، در داخل بومي سازي شود.

مديرعامل صندوق کارآفريني اميد افزود: صندوق کارآفريني اميد از طرح توليد اين پارچه و تجهيز دستگاه‌هاي مربوطه حمايت مي‌کند و طبق ضوابط صندوق نيز با يک دوره تنفس تسهيلات ارزان قيمت در اختيار اين گروه از مهندسان جوان قرار مي‌گيرد.

حجت الاسلام شاه حسيني مدير حوزه علوم اسلامي دانشگاه صنعتي اصفهان نيز در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: خوشبختانه پس از انتشار اين گزارش، صندوق کارآفريني اميد در استان اصفهان طي تماس با بنده جلسه‌اي را ترتيب دادند و به گفته مدير صندوق استان تسهيلات مورد نياز بدون بهره براي تأمين تجهيزات مورد نياز تأمين خواهد شد که جا دارد از مديران اين صندوق تشکر ويژه داشته باشيم.

تعداد بازديد:91 آخرين تغييرات:98/03/02
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر