دوشنبه 16 تير 1399 - 14 ذي القعده 1441 - 6 ژولاي 2020
صفحه اصلي/اخبار فناوري

پاناسونیک هم هواوی را تحریم کرد

در ادامه تحريمهاي آمريکا؛

پاناسونيک هم هواوي را تحريم کرد

به نظر مي رسد تحريم هاي آمريکا عليه هواوي گسترده تر شده است. اکنون پس از شرکت هاي آمريکايي و کريرهاي موبايل ژاپني، شرکت پاناسونيک و همچنين شرکت هاي انگليسي نيز هواوي را تحريم کرده اند.

به گزارش خبر گزاري مهر به نقل از گاردين، پس از تحريم هواوي از سوي شرکت‌هاي آمريکايي، روز گذشته کريرهاي مخابراتي ژاپن نيز اعلام کردند عرضه موبايل‌هاي جديد اين شرکت را به تأخير مي‌اندازند.

اين در حالي است که امروز شرکت پاناسونيک نيز اعلام کرده تأمين برخي از قطعات را براي شرکت هواوي معلق مي‌کند. سخنگوي پاناسونيک در اين باره گفت: محصولاتي که تحت تأثير اين اقدام قرار مي‌گيرند، اندک هستند و اين روند تأثيري روي درآمدهاي شرکت ما نخواهد داشت.

کارشناسان معتقدند قطعات مورد بحث مربوط به تلفن‌هاي هوشمند هستند. پاناسونيک تجهيزات مربوط به توليد موبايل را براي هواوي فراهم مي کرده است. اين در حالي است که برخي محصولات اين شرکت ژاپني در فناوري‌هاي توليد آمريکا نيز به کار مي رفته‌اند.

قبل از پاناسونيک، گوگل، اينتل، کوالکام، لومنتوم همکاري‌هاي خود با هواوي را معلق کرده‌اند. از سوي ديگر روز گذشته شرکت ARM Holdings(توليد کننده تراشه براي آيفون) اعلام کرد روابط خود با هواوي را معلق کرده‌است. علاوه بر آنها اپراتورهاي موبايل EE و ودافون نيز موبايل‌هاي هواوي را از طرح عرضه اينترنت ۵ جي خود حذف کرده‌اند.

اين در حالي است که EE در ۳۰ مي، نخستين شبکه موبايل نسل جديد ۵ جي را براي انگليس فراهم مي‌کند.

تعداد بازديد:291 آخرين تغييرات:98/03/02
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر