پنج شنبه 19 تير 1399 - 17 ذي القعده 1441 - 9 ژولاي 2020
صفحه اصلي/پزشكي

اهمیت تشخیص و پیشگیری از دو سرطان مهم دستگاه گوارش

دبير اجرايي هفته سلامت گوارش تاکيد کرد؛

اهميت تشخيص و پيشگيري از دو سرطان مهم دستگاه گوارش

دبير اجرايي هفته سلامت گوارش، از برگزاري سمينار هفته سلامت گوارش به مدت يک هفته در ۱۲ استان کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاري مهر، سيد محمد مهدي ميرناصري، با اشاره به برگزاري هفته سلامت گوارش، گفت: با توجه به روز جهاني گوارش از سوي سازمان جهاني بهداشت تعيين شده، در بسياري از کشورها برنامه‌هاي علمي مختلفي در راستاي سلامت گوارش طي يک يا چند روز برگزار مي‌شود.

وي افزود: هر ساله عنوان مشخصي براي اين روز بر اساس نياز جامعه جهاني از طرف سازمان جهاني بهداشت اعلام مي‌شود و موضوع امسال تشخيص زودهنگام و درمان سرطان‌هاي دستگاه گوارش است که هر کشور متناسب با شرايط خود به نوعي در راستاي موضوع برنامه‌هاي علمي برگزار و آگاهي بخشي مي‌کند.

به گفته ميرناصري، از برنامه‌هاي هفته گوارش پخش پوستر و بروشورها و بنرهاي مرتبط با موضوع اين هفته است که در ۱۷ فرهنگسراي تهران و ۷٠٠ بيمارستان در سراسر کشور براي افزايش آگاهي مردم توزيع مي‌شود.

دبير اجرايي هفته سلامت گوارش، درباره برنامه‌هاي هفته سلامت گوارش در ايران، افزود: هفته سلامت گوارش در ايران به مدت يک هفته از اول تا هشتم خرداد ۹۸ در ۱۲ استان کشور با برپايي سمينارها جهت آگاهي بخشي به عموم جامعه در حال برگزاري است.

وي در پايان، استان‌هاي فارس، تهران، گيلان، اصفهان، قم، گلستان، خراسان رضوي، مازندران، اهواز، کردستان و آذربايجان شرقي را از جمله استان‌هاي مجري طرح هفته سلامت گوارش برشمرد و خاطرنشان کرد: سرطان‌هاي دستگاه گوارش سهم زيادي از ابتلاء به سرطان را به خود اختصاص داده و با توجه به شيوع سرطان‌هاي معده و کولون، تمرکز بيشتري براي پيشگيري، تشخيص و درمان به موقع اين دو بيماري در اين هفته خواهيم داشت.

تعداد بازديد:289 آخرين تغييرات:98/03/02
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر