دوشنبه 6 بهمن 1399 - 11 جمادي الثاني 1442 - 25 ژانويه 2021
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

گرانفروشی ۴ خودروساز به تعزیرات حکومتی گزارش شد

معاون وزير صمت خبر داد

گرانفروشي ۴ خودروساز به تعزيرات حکومتي گزارش شد

مديرعامل سازمان حمايت مصرف کنندگان و توليدکنندگان از معرفي ۴ خودروساز به سازمان تعزيرات حکومتي بدليل گرانفروشي خبر داد و گفت: قيمت پرايد مورد تاييد ما نيست.

به گزارش خبرنگار مهر، عباس تابش امروز در نشست خبري در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تاکنون ۴ خودروساز بدليل گرانفروشي به سازمان تعزيرات حکومتي معرفي شده اند.

رئيس سازمان حمايت مصرف کنندگان و توليدکنندگان در خصوص قيمت پرايد هم گفت: نرخ خودروي پرايد مورد تأييد سازمان نيست و ما نرخ کارشناسي را استحصال کرده ايم.

۸۰ هزار خودروي ناقص در انبارهاي خودروسازان

معاون وزير صنعت از وجود ۷۰ تا ۸۰ هزار خودروي ناقص در انبارهاي خودروسازان خبر داد و افزود: تمام تلاش ما اين است که اين خودروهاي ناقص تکميل شوند.

تابش کاهش وابستگي به خارج از کشور را يکي از بندهاي بسته وزير صنعت براي اصلاح وضعيت خودروسازان عنوان کرد و گفت: کاهش وابستگي به خارج موضوع مهمي است چرا که دشمنان ما بر روي خودرو و واردات قطعات خودرو تمرکز کرده اند تا مانع توليد در اين بخش شوند. با اين وجود در کشورمان ظرفيت‌هاي خوبي داريم و مي‌توانيم از توانايي جوانان نخبه براي داخلي سازي بيشتر قطعات خودروها بهره بگيريم.

به گفته اين مقام مسئول، دو خودروساز کشور با بهره گيري از توان داخلي و کاهش وابستگي به واردات تاکنون ۷۸ ميليون دلار صرفه جويي داشته اند.

تعيين تکليف اموال مازاد شرکتهاي خودروساز از ديگر مفاد بسته وزارت صنعت براي بازار خودرو است که به گفته تابش، خودروسازان بايد با فروش اموال مازاد خود، نسبت به کوچک سازي ساختار و کاهش هزينه‌هاي تمام شده شأن اقدام کنند.

خروج سازمان حمايت از قيمت‌گذاري خودرو به ما ابلاغ نشده است

تابش در مورد خروج قيمت گذاري قيمت گذاري خودرو از سازمان حمايت گفت: مصوبه‌اي در راستاي خروج سازمان حمايت از بحث قيمت‌گذاري خودرو به ما ابلاغ نشده و براين اساس، هيچ وظيفه‌اي در اين باره از سازمان حمايت به جاي ديگري منتقل نشده است.

تکميل مي‌شود

تعداد بازديد:343 آخرين تغييرات:98/03/04
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر