یکشنبه 11 خرداد 1399 - 8 شوال 1441 - 31 مي 2020
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

قیمت نفت خام پایین آمد

نگراني‌هاي تجاري تاثير اختلال در عرضه نفت را خنثي کرد

قيمت نفت خام پايين آمد

با تشديد نگراني‌هاي تجاري، قيمت‌هاي نفت افت کرد، اما تداوم کاهش توليدات اوپک و تنش‌هاي خاورميانه، افت قيمت‌ها را محدود کرد.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رويترز، روز چهارشنبه، با تشديد نگراني‌ها از اينکه جنگ تجاري آمريکا و چين بتواند باعث افت اقتصادي جهان شود، قيمت‌هاي نفت افت کرد، اما تداوم کاهش توليدات اوپک و تنش‌هاي خاورميانه، افت قيمت‌ها را محدود کرد.

تا ساعت ۱۰:۰۰ به وقت تهران، قيمت پيش‌خريد هر بشکه نفت خام برنت درياي شمال، بنچ‌مارک بين‌المللي قيمت نفت، با ۵۵ سنت يا ۰.۷۸ درصد کاهش، به ۶۹.۵۶ دلار رسيد.

قيمت پيش‌خريد هر بشکه نفت خام نيمه‌سنگين تگزاس غرب آمريکا، دابليوتي‌آي، ۶۵ سنت يا ۱.۱۰ درصد سقوط کرد و به ۵۸.۴۸ دلار رسيد.

جيمز ميک، يکي از مديران شرکت سرمايه‌گذاري انرژي تورتوئيز آمريکا گفت: سرمايه‌گذاران، به ويژه با توجه به تداوم جنگ تجاري آمريکا و چين، از ديدگاه کلان، نگران تقاضاي نفت در جهان هستند.

فوآد رزاق‌زاده، تحليل‌گر شرکت کارگزاري فورکس دات کام، مي‌گويد: افت ارزش ارز کشورهاي درحال توسعه باعث شده است که قيمت دلاري نفت براي اين کشورها گران‌تر تمام شده و اين موجب کاهش تقاضا و در نتيجه افت قيمت شود.

اما تحريم‌هاي آمريکا بر ضد ايران و ونزوئلا و تنش‌هاي اين کشور با ايران، از يک سو و تداوم کاهش توليدات اوپک پلاس، از سوي ديگر، باعث شده است که افت قيمت‌ها محدود شود.

خبر خوب ديگر براي بازارهاي نفت اينکه سازمان اطلاعات انرژي آمريکا هم اعلام کرد امسال براي اولين بار، تقاضاي روزانه نفت خام در جهان به ميانگين بيش از ۱۰۰ ميليون بشکه در روز رسيده است.

تعداد بازديد:211 آخرين تغييرات:98/03/08
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر