چهارشنبه 7 خرداد 1399 - 4 شوال 1441 - 27 مي 2020
صفحه اصلي/خانواده

از سازمان های متولی مد و لباس گلایه داریم

رئيس بسيج زنان کشور:

از سازمان هاي متولي مد و لباس گلايه داريم

رئيس بسيج زنان کشور با گلايه از عدم نظارت سازمان هاي متولي مد و لباس گفت: متاسفانه نظارت خوبي بر روي طراحي مانتوها و محصولات موجود در بازار وجود ندارد.

مينو اصلاني رئيس بسيج زنان کشور در گفتگو با خبرنگار مهر، با انتقاد از وضعيت غرفه حجاب و عفاف نمايشگاه قرآن تا ۴ خرداد ماه در مصلي تهران برپا بود، گفت: متأسفانه در نمايشگاه قرآن امسال شاهد آن بوديم که بسياري از غرفه‌ها در حال ترويج فرهنگ متفاوتي از حجاب بوده و محصولات حجاب بيشتر به بي حجابي يا وسيله جلب توجه شباهت داشتند. وقتي يک نمايشگاه ملي به نام حجاب و عفاف برگزار مي‌شود، قطعاً بايد مفهوم عدم تبرج را برساند و موجب وهن حجاب نباشد.

وي با بيان اينکه نزديک کردن ظاهر حجاب به خودآرايي با مفهوم اين موضوع و اعتقادات ديني ما متضاد است، تصريح کرد: حجاب نبايد جنبه خودنمايي و تن نمايي پيدا کند چراکه اولين پيامد ترويج اين خودنمايي آسيب به خانواده است و ناديده گرفتن اين امر، صيانت از خانواده را تهديد مي‌کند. جاي سوال است که چرا نمايشگاهي که متولي ترويج فرهنگ عفاف و حجاب است، نبايد حداقل شاخص‌هاي لازم براي حجاب را داشته باشد.

رئيس بسيج زنان کشور با انتقاد از سازمان‌هاي متولي مد و لباس عنوان کرد: متأسفانه در حال حاضر مانتوها، شلوارها و لباس‌هاي طراحي شده بانوان همان وضعيت قبلي را دارند و بسياري از مانتوهاي موجود در بازار بدون دکمه يا جلو باز هستند. جاي گله دارد که سازمان متولي مد و لباس در يک کشور اسلامي هيچ توجهي به اين موضوع نکرده و نظارت مطلوبي بر روي طراحي لباس‌ها انجام نمي‌شود.

اصلاني با اشاره بر قيمت بالاي چادر مشکي نيز تصريح کرد: متأسفانه شاهد آن هستيم که قيمت پارچه چادري بسيار بالا رفته و بسياري از بانوان محجبه کشور براي خريد اين محصول با مشکل مواجه هستند. از تمامي دستگاه‌هاي متولي در اين زمينه مطالبه مي‌کنيم تا با نظارت بر روي اين موضوع، نسبت به کاهش قيمت چادر مشکي اقدام کنند.

وي افزود: در حال حاضر تنها يک کارخانه فعال در توليد چادر مشکي داريم که با مشکلات زيادي مواجه است. اگر از کارخانه‌هاي توليد چادر داخلي حمايت شود، قطعاً با رفع نياز جامعه، قيمت‌ها نيز کاهش مي‌يابد. متأسفانه به دليل واردات گسترده پارچه چادري، قيمت‌ها بسيار بالا است و اين امر به موضوع حجاب در کشوري که اسلامي است آسيب مي‌زند.

رئيس بسيج زنان کشور در پايان تاکيد کرد: به عنوان يکي از سازمان‌هاي فعال در حوزه زنان، از تمامي دستگاه‌هاي مسئول در موضوعاتي ذکر شده، تقاضا مي‌کنيم نسبت حل اين مشکلات و تلاش براي ترويج فرهنگ عفاف و حجاب تلاش کنند.

تعداد بازديد:218 آخرين تغييرات:98/03/09
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر