چهارشنبه 7 خرداد 1399 - 4 شوال 1441 - 27 مي 2020
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

غلظت ذرات معلق در هوای زابل به ۱۰ برابر حد مجاز رسید

در گفتگو با مهر عنوان شد:

غلظت ذرات معلق در هواي زابل به ۱۰ برابر حد مجاز رسيد

زاهدان - مدير کل هواشناسي سيستان و بلوچستان گفت: وزش باد با سرعت ۹۴ کيلومتر بر ساعت ميزان غلظت ذرات معلق در هواي زابل را به ۱۰ برابر حد مجاز رساند.

محسن حيدري در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته حداکثر سرعت وزش باد همراه با گرد و خاک در زابل به ۹۴ کيلومتر بر ساعت رسيد که موجب شد غلظت ذرات معلق در هواي شهر زابل به ۱۴۳۷ ميکروگرم بر متر مکعب برسد.

وي افزود: با توجه به اينکه حد مجاز ذرات معلق در هوا ۱۵۰ ميکروگرم بر متر مکعب است اين ميزان از ذرات معلق در هوا نشان دهنده اين است که طي اين مدت ميزان غلظت ذرات معلق در هواي شهر زابل به حدود ۱۰ برابر حد مجاز رسيده است.

مدير کل هواشناسي سيستان و بلوچستان ادامه داد: اين شرايط علاوه بر کاهش ديد افقي موجب کاهش کيفيت هوا و اختلال تردد در مسيرهاي مواصلاتي شمال استان شد.

وي گفت: همچنين براساس بررسي آخرين نقشه‌هاي پيش يابي و مدل‌هاي جوي وزش باد نسبتاً شديد همراه با گرد و خاک ددر نواحي شمالي، نوار شرقي و مرز غربي استان سيستان و بلوچستان همچنان ادامه دارد.

ملاشاهي تصريح کرد: از نظر دمايي نيز پيش بيني مي شودطي چند روز آينده دماي هوا در شمال استان سيستان و بلوچستان ۳ تا ۵ درجه سلسيوس کاهش پيدا کند.

تعداد بازديد:166 آخرين تغييرات:98/03/21
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر