یکشنبه 15 تير 1399 - 13 ذي القعده 1441 - 5 ژولاي 2020
صفحه اصلي/پزشكي

بالا بودن فلزات سنگین و باقیمانده سموم در لیمو ترش های وارداتی

دبير انجمن صنفي صنعت آبليمو مطرح کرد؛

بالا بودن فلزات سنگين و باقيمانده سموم در ليمو ترش هاي وارداتي

دبير انجمن صنفي صنعت آبليموي ايران، با انتقاد از کيفيت ليمو ترش هاي وارداتي، گفت: متاسفانه ليموترش هاي وارداتي به دليل بالا بودن فلزات سنگين و باقيمانده سموم از کيفيت مطلوبي برخودار نيستند.

به گزارش خبرگزاري مهر، رويا جعفري شاهي، افزود: ليمو ترش هاي وارداتي از نظر قيمت نسبت به محصولات ايراني ارزان تر بوده و برخي واحدهاي توليدي به سمت خريد آنها مي روند.

وي ادامه داد: کيفيت ليمو ترش هاي وارداتي به دليل بالا بودن فلزات سنگين و باقيمانده سموم، از محصولات داخلي پايين تر است.

جعفري شاهي، روند تجارت ليموترش از باغ تا کارخانه را تاسف بار خواند و گفت: باغداران ليموترش را به واسطه ها مي فروشند و آنها ليموترش را بين دو تا سه برابر قيمت به کارخانجات مي فروشند که وجود اين واسطه ها و عملکرد برخي باغداران بلاي جان کارخانجات آبليموي کشور شده است.

دبير انجمن صنفي صنعت آبليموي ايران، اظهار کرد: کارشناسان و مديران سازمان غذا و دارو و سازمان ملي استاندارد همکاري و همراهي مناسبي با انجمن دارند اما نداشتن قدرت اجرايي يکي از بزرگ ترين مشکلات انجمن هاست. زيرا اين انجمن ها علاوه بر داشتن مهارت هاي فني و علمي داراي کارشناسان با تجربه اي در صنعت خود هستند که مي توانند به شکل کامل محصولات و توليد کنندگان زير مجموعه خود را رصد و نظارت کنند، تحقق اين امر باعث بهبود در کيفيت محصولات توليدي خواهد شد.

وي، مهم ترين فعاليت هاي انجمن صنفي صنعت آبليموي ايران را بازرسي، نمونه برداري و ارسال نمونه به آزمايشگاه هاي همکار با اداره استاندارد و سازمان غذا و دارو، معرفي بازرس از انجمن ها براي نظارت بر بازار عرضه و کارخانه هاي توليدي، مکاتبه و همکاري با وزارت بهداشت در خصوص جمع آوري محصولات فاقد کيفيت و نشان استاندارد در سطح عرضه عنوان کرد.

تعداد بازديد:203 آخرين تغييرات:98/03/21
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر