دوشنبه 12 خرداد 1399 - 9 شوال 1441 - 1 ژوئن 2020
صفحه اصلي/اخبار فناوري


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

افزایش درخواست دستگاههای دولتی برای استفاده از خدمات فضایی

رئيس سازمان فضايي مطرح کرد؛

افزايش درخواست دستگاههاي دولتي براي استفاده از خدمات فضايي

‏رئيس سازمان فضايي ايران از افزايش قابل توجه درخواست هاي دستگاه هاي عمومي و دولتي براي پايش ماهواره اي شاخص هاي مختلف سرزميني خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضي براري در اينستاگرام نوشت: براي توسعه خدمات فناوري فضايي علاوه بر حمايت و بازار سازي، مقوله اطلاع رساني و ترويج مساله خيلي مهمي است که خوشبختانه با همکاري اصحاب رسانه و مروجان علم، گام‌هاي مؤثري در اين زمينه برداشته شد.

وي تاکيد کرد: انعکاس اخبار خدمات مؤثر فناوري فضايي در حوزه‌هاي مختلف، تحليل و بررسي تأثير اين فناوري بر مديريت صحيح منابع در کنار ارائه خدمات کاربردي در حوزه‌هاي مختلف باعث شده تا گام‌هاي مفيدي در راستاي آشنايي جامعه نسبت به ظرفيت‌هاي اين فناوري و کاربرد آن در ارتقا شاخص‌هاي مديريت کلان کشور برداشته شود و نتيجه اين اقدامات دريافت اعلام نيازهاي مختلف از سوي نهادهاي دولتي و عمومي براي دريافت خدمات فناوري فضايي در حوزه‌هاي مختلف است.

معاون وزير ارتباطات اضافه کرد: در راستاي حمايت و بازار سازي براي بخش خصوصي تلاش خواهيم کرد اين خدمات از طريق شرکت‌هاي خصوصي و استارت‌آپ‌ها ارائه شوند.

رئيس سازمان فضايي گفت: جا دارد از تعامل، همکاري و همياري تمامي اصحاب رسانه و مروجان اين حوزه که در پيشبرد اين هدف ياري رسان ما بودند تشکر و قدرداني کنم.

وي ادامه داد: مي‌دانيم هنوز راه درازي در پيش داريم و با افزايش سطح تعاملات و همکاري نزديک تر با رسانه‌ها اين مسير را ادامه خواهيم داد و با ياري هم آينده‌اي روشن را براي اين حوزه رقم خواهيم زد.

تعداد بازديد:171 آخرين تغييرات:98/03/21
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر