یکشنبه 11 خرداد 1399 - 8 شوال 1441 - 31 مي 2020
صفحه اصلي/اخبار فناوري

همکاری با روبات ها محیط کاری را خسته کننده می کند

گزارش جديد نشان داد؛

همکاري با روبات ها محيط کاري را خسته کننده مي کند

گزارشي جديد نشان مي دهد کارمندان خرده فروشي زنجيره اي والمارت از کارکردن در کنار ربات ها ناراضي هستند زيرا همکاري با ربات ها محيط کاري را خسته کننده کرده است.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از ديجيتال ژورنال، برخي کارمندان وال مارت از کارکردن در کنار ربات ها ناراضي هستند زيرا ربات ها مشاغلي را انجام مي دهند که قبلاً مخصوص انسان ها بوده است و از سوي ديگر کار در کنار ربات ها در محل کار يکنواختي به وجود مي آورد.

طبق گزارشي که روزنامه واشنگتن پست منتشر کرده کارمندان وال مارت عقايد متفاوتي درباره استفاده از ربات ها در کارخانه و فروشگاه ها دارند.

اين شرکت خرده فروشي زنجيره اي اکنون در حدود ۱۵۰۰ فروشگاه خود از ربات ها استفاده مي کند. هرچند برخي ربات ها را کارآمد مي‌دانند، اما عده اي ديگر از کارمندان معتقدند کارکردن همراه ربات ها لذت بخش نيست و آنها بخشي از فعاليت هايي را انجام مي دهند که قبلاً کارگران از انجام آنها لذت مي‌بردند. اين روند محيط کاري يکنواخت و کسل کننده اي به وجود آورده است.

از سوي ديگر برخي کارگران نيز احساس مي‌کنند با به کارگيري ربات ها، ارزش آنها ناديده گرفته شده است. عده‌اي هم ادعا مي‌کنند اين ربات ها به طور مرتب دچار مشکل مي‌شوند و نمي‌توانند وظايفي که به آنها واگذار شده را به درستي انجام دهند. در اين ميان مشتريان نيز از حرکت يک ربات غول پيکر در اطرافشان نيز چندان راضي نبودند.

والمارت در بيانيه‌اي اعلام کرده از ربات ها براي فعاليت هايي مانند تميز کردن زمين، اسکن قفسه‌ها و دسته بندي انبار استفاده مي کند تا کارگران را از انجام فعاليت‌هاي تکراري خلاص کند.

خرده فروشي‌هاي بزرگ به طرز روزافزوني از ربات ها استفاده مي‌کنند زيرا آنها مي‌توانند مدت طولاني‌تري کار کنند و البته از ميزان هزينه‌ها نيز مي‌کاهند.

تعداد بازديد:282 آخرين تغييرات:98/03/21
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر