یکشنبه 15 تير 1399 - 13 ذي القعده 1441 - 5 ژولاي 2020
صفحه اصلي/دين و انديشه


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

وحدت امت اسلامی یکی از دغدغه های جدی امام خمینی (ره) بود

مشاور راهبردي مجمع جهاني تقريب:

وحدت امت اسلامي يکي از دغدغه هاي جدي امام خميني (ره) بود

زرهاني با بيان اينکه وحدت امت اسلامي يکي از دغدغه هاي جدي امام خميني (ره) بود، گفت: امام راحل حتي فراتر از وحدت امت اسلامي را مي ديدند و به وحدت همه مستضعفان در مقابل مستکبران مي انديشيدند.

به گزارش خبرگزاري مهر، حجت الاسلام مختاري رئيس دانشگاه مذاهب اسلامي و زرهاني عضو هيئت امناي دانشگاه و مشاور راهبردي مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي و هيئت همراه با حضور در جمع مسلمانان جامو و کشمير هند به سخنراني پرداختند.

سيد احمد زرهاني عضو هيئت امناي دانشگاه مذاهب اسلامي در اين ديدار با بيان اينکه وحدت امت اسلامي يکي از دغدغه هاي جدي امام خميني (ره) بود، گفت: امام راحل حتي فراتر از وحدت امت اسلامي را مي ديدند و به وحدت همه مستضعفان در مقابل مستکبران مي انديشيدند و معتقد بودند اگر مستضعفان باهم باشند مي توانند بر استکبار غلبه کنند.

وي جامعيت امام را يکي ديگر از ويژگي هاي برجسته شخصيت امام عنوان کرد و افزود: ايشان در کنار عرفان در سياست يک مرد شجاع بودند و در فلسفه به همه مکاتب فلسفي مسلط بودند و در عرفان از جايگاه بالايي برخوردار بودند.

زرهاني به بعد معنوي شخصيت امام خميني (ره) نيز اشاره کرد و بيان داشت: ويژگي هاي معنوي زندگاني امام راحل نشان مي دهد که ايشان يک مرد متفاوت آسماني بود. ايشان فقط يک نظريه پرداز نبودند و آنچه ايشان را از ديگر انديشمندان متفاوت مي کرد، اين بود که توانستند به نظريه هايشان جامه عمل بپوشانند و يک حکومت بزرگ را تشکيل دهند که امروزه ما مي توانيم از تمدن نوين اسلامي سخن بگوييم.
مشاور راهبردي دبيرکل مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي همچنين کادرسازي را يکي ديگر از ويژگي هاي امام راحل عنوان و از مقام معظم رهبري به عنوان يکي از شاگردان تربيت يافته مکتب امام معرفي کرد.
وي همچنين به جايگاه زنان و کودکان در قاموس فکري امام راحل اشاره کرد و افزود: امام راحل از منظر اسلامي هويت ويژه به زنان بخشيدند.

در ادامه اين ديدار مختاري رياست دانشگاه مذاهب اسلامي نيز به عنوان سخنران اصلي به جايگاه اهل بيت (ع) در انديشه امام خميني (ره) اشاره کرد و بيان داشت: دو مقوله در انديشه امام خميني (ره) به عنوان تالي تلو اهل بيت (ع) مطرح بود يکي خداوند متعال و ديگري مردم. امام معتقد بودند ما بايد همه کارهايي که براي مردم انجام مي دهيم در راستاي رضايت خداوند متعال باشد.

تعداد بازديد:293 آخرين تغييرات:98/03/21
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر