دوشنبه 12 خرداد 1399 - 9 شوال 1441 - 1 ژوئن 2020
صفحه اصلي/اجتماعي(جوانان، خانواده، بانوان و...)


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

«هنر داستان‌نویسی» به چاپ پانزدهم رسید

توسط نشر نگاه؛

«هنر داستان‌نويسي» به چاپ پانزدهم رسيد

کتاب «هنر داستان‌نويسي» نوشته ابراهيم يونسي توسط نشر نگاه به چاپ پانزدهم رسيد.

به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «هنر داستان‌نويسي» نوشته ابراهيم يونسي به تازگي توسط نشر نگاه به چاپ پانزدهم رسيده است.

چاپ چهاردهم اين کتاب مهرماه سال گذشته به بازار آمد. اين کتاب سال ۹۵ به چاپ يازدهم رسيده بود. فروردين سال ۹۶ هم چاپ سيزدهم کتاب عرضه شد

ابراهيم يونسي از نويسندگان و مترجمان شهير سال‌هاي اخير است که علاوه بر تاليفات و ترجمه‌هايش در حوزه ادبيات، سوابق نظامي هم در کارنامه دارد و از جمله افسراني بود که پس از کودتاي ۲۸ مرداد به اعدام محکوم شد اما حکمش به حبس ابد تخفيف پيدا کرد. او متولد سال ۱۳۰۵ بود و در سال ۱۳۹۰ درگذشت.

نويسنده در اين کتاب، عناصر داستان‌نويسي را با ذکر نمونه از آثار داستان‌نويسان ايراني و خارجي تشريح کرده است. منظور يونسي از داستان در اين کتاب، داستان کوتاه است که در زبان فارسي امروز، مفهوم معادل (Nouvelle) است. کار مولف در پرداخت اين کتاب، تدوين نظريات گروهي از سخن شناساني است که بررسي عقايد و آراءشان در کار داستان نويسي مورد قبول و اعتناي نويسندگان به نام است.

يونسي کتاب «هنر داستان‌نويسي» را هنگامي که ۳۴ سال داشت و در زندان بود، نوشت که تا سال‌ها به عنوان يکي از منابع درسي داستان‌نويسي و ادبيات مورد استفاده قرار گرفت. يونسي اين کتاب را براساس نظريه‌ها و چارچوب‌هاي نظري داستان‌نويسي غرب نوشته است. کليات، طرح داستان، داستان را چگونه بايد گفت، تنه داستان، توصيف، گفتگوي شخصيت‌ها، صحنه داستان، بحران و انتظار، اوج و پايان داستان عناوين اصلي اين کتاب هستند.

چاپ پانزدهم اين کتاب با ۵۴۷ صفحه و قيمت ۶۰ هزار تومان عرضه شده است.

تعداد بازديد:207 آخرين تغييرات:98/03/22
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر