جمعه 27 فروردين 1400 - 4 رمضان 1442 - 16 آپريل 2021
صفحه اصلي/مقالات


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

داغی که فراموش نمی‌شود/ شفاعت پیامبر نصیب دشمنان اهل بیت نمی شود

به مناسبت سالروز تخريب قبور ائمه بقيع (ع)؛

داغي که فراموش نمي‌شود/ شفاعت پيامبر نصيب دشمنان اهل بيت نمي شود

از جمله قبوري که در حمله دد منشانه وهابيت به مقدسات مسلمين ويران گرديد، بارگاه و مقبره‌ امام حسن مجتبي (ع)، امام سجاد (ع)، امام محمد باقر (ع) و امام جعفر صادق (ع) بود.

به گزارش خبرگزاري مهر، با تسلط يافتن وهابيون بر مدينه، قبورائمه ي شيعه و بسياري از بزرگان اسلام توسط اين فرقه‌ي منحرف در سال (۱۳۴۴ ق) ويران گرديد، تا آن زمان، بر روي قبور ائمه شيعه و ساير بزرگان اسلام که در مدينه مدفون بودند، گنبد و ضريح قرار داشت، اما از اين زمان به بعد وهابيون با تخريب قبور و از بين بردن ضريح و گنبدي که بر روي تربت ائمه و بزرگان اسلام قرار داشت، مسلمانان را از فيض زيارت بارگاه آن بزرگواران محروم ساختند.

از جمله قبوري که در جريان اين واقعه ويران گرديد، بارگاه و مقبره‌ي امام حسن مجتبي (ع)،امام سجاد (ع)،امام محمد باقر (ع) و امام جعفر صادق (ع) بود.

اين حرکت وحشيانه ي وهابيون، جهان اسلام، به ويژه ايرانيان را شديداً متأثر نمود و در امر سفر حجاج ايراني هم اختلال ايجاد کرد.

علاوه بر ويراني قبور ائمه‌ي شيعه، قبر حضرت عبداللّه و حضرت آمنه پدر و مادر حضرت رسول صلي الله عليه و آله، مالک، پيشواي مالکي، عباس عموي پيامبر، اسماعيل از فرزندان امام جعفر صادق (ع) و… نيز به طور کامل ويران گرديد.

لازم به ذکر است که قدرت گرفتن فرقه‌ي وهابي در عربستان، از ناگوارترين حوادث تاريخ اسلام در قرن چهاردهم هجري است.

پايگاه اطلاع رساني دبير خانه ستاد همکارهاي حوزه و آموزش و پرورش ضمن تسليت فرا رسيدن سالروز تخريب ائمه مظلوم بقيع، چند روايت از حضرت ختمي مرتبت را پيرامون جايگاه اهل بيت و فرجام دشمنان آنان منتشر مي‌کند.

نفرين خانمان سوز

پيامبر خدا صلي الله عليه وآله: وَيلٌ لِأَعداءِ أهلِ بَيتِي المُستَأثِرينَ عَلَيهِم، لا نالَتهُم شَفاعَتي، ولا رَأَوا جَنَّةَ رَبّي.

واي بر دشمنان و اختصاص دهندگان حقوق اهل بيت من به خود؛ شفاعتم نصيب آنان مباد و بهشت پروردگارم را نبينند.

أمالي الشجري: ۱/ ۱۵۴

آزاردهندگان خداوند!

پيامبر خدا صلي الله عليه وآله: مَن آذاني في أهلي فَقَد آذَي اللّهَ هر که با آزردن اهل بيتم مرا بيازارد، هر آينه خدا را آزرده است.

کنزالعمّال: ۱۲/ ۱۰۳/ ۳۴۱۹۷

بهشت بر ستم کنندگان اهل بيت حرام است

پيامبر خدا صلي الله عليه وآله: حُرِّمَتِ الجَنَّةُ عَلي مَن ظَلَمَ أهلَ بَيتي وآذاني في عِترَتي.

بهشت بر کسي که به اهل بيت من ستم کند و با آزردن عترتم مرا بيازارد، حرام گرديده است./ تفسير القرطبي: ۱۶/ ۲۲

اختيار حوض کوثر در دستان امام علي عليه السلام

امام علي عليه السلام: وَاللّهِ، لَأَذودَنَّ بِيدَي هاتَينِ القَصيرَتَينِ عَن حَوضِ رَسولِ اللّهِ صلي الله عليه وآله أعداءَنا، ولَاورِدَنَّهُ أحِبّاءَنا.

به خدا قسم که من با همين دو دست کوتاه خود، دشمنانمان را از رسيدن به حوض (کوثر) رسول خدا صلي الله عليه وآله دور مي‌کنم و دوستدارانمان را به کنار آن مي آورم./ بشارة المصطفي:

تعداد بازديد:489 آخرين تغييرات:98/03/22
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر