یکشنبه 15 تير 1399 - 13 ذي القعده 1441 - 5 ژولاي 2020
صفحه اصلي/دين و انديشه


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

کتاب «مارکس، سرمایه و جنون عقل اقتصادی» ترجمه شد

توسط نشر افکار؛

کتاب «مارکس، سرمايه و جنون عقل اقتصادي» ترجمه شد

حسين رحمتي، مترجم، از ترجمه‌ کتاب «مارکس، سرمايه و جنون عقل اقتصادي» نوشته‌ي ديويد هاروي خبر داد.

حسين رحمتي، مترجم، در گفت‌وگو با خبرنگار مهر از ترجمه‌ي کتاب «مارکس، سرمايه و جنون عقل اقتصادي» نوشته‌ي ديويد هاروي خبر داد.

وي گفت: هاروي در اين کتاب که در سال ۲۰۱۷ توسط انتشارات دانشگاه آکسفورد منتشر شده است، هدفي دوگانه را تعقيب مي‌کند. او مي‌کوشد از يک سو، نظام انديشه مارکس را به‌طور جامع مورد بازبيني قرار دهد و از سوي ديگر، آن را در شرايط اقتصادي و سياسي کنوني به کار بندد.

وي افزود: هاروي در مقدمه عنوان مي‌کند که کتاب پاسخي است به اين پرسش که «چگونه بايد از مفهوم سرمايه‌ي مارکس و قوانين ادعايي حرکت‌اش استفاده کنيم؟ اين امر چگونه مي‌تواند در فهم مخمصه‌هاي کنوني به ما کمک کند؟»

به گفته رحمتي، کار ترجمه کتاب «مارکس، سرمايه و جنون عقل اقتصادي» در نه فصل و يک مقدمه و پي‌گفتار به پايان رسيده است.

اين پژوهشگر جامعه‌شناسي شهري همچنين از اتمام ترجمه «توسعه‌ي نابرابر: طبيعت، سرمايه و توليد فضا» نوشته نيل اسميت و با مقدمه ديويد هاروي خبر داد.

رحمتي، پيش از اين، کتاب «امپرياليسم جديد» از هاروي را در نشر اختران منتشر کرده است. ديويد هاروي، استاد ممتاز انسان‌شناسي و جغرافيا در مرکز تحصيلات تکميلي سيتي يونيورسيتي نيويورک و از برجسته‌ترين مفسران آراي مارکس است.

«مارکس، سرمايه و جنون عقل اقتصادي» نوشته ديويد هاروي و ترجمه حسين رحمتي را نشر افکار منتشر خواهد کرد که پيش از اين کتاب «فضاهاي اميد» از هاروي را با ترجمه عليرضا جباري (آذرنگ) منتشر کرده است.

تعداد بازديد:261 آخرين تغييرات:98/03/22
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر