پنج شنبه 19 تير 1399 - 17 ذي القعده 1441 - 9 ژولاي 2020
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

حمایت‌های بین المللی از ایران در مبارزه با مواد مخدر ناچیز است

دهقاني:

حمايت‌هاي بين المللي از ايران در مبارزه با مواد مخدر ناچيز است

معاون حقوقي وزارت خارجه گفت: ايران در مسير ترانزيت عمده مواد مخدر قرار گرفته و سالانه بيش از ۱۵۰ ميليون يورو براي مبارزه با قاچاق آن صرف مي کند اما حمايت‌هاي بين المللي ناچيز است.

به گزارش خبرگزاري مهر، غلامحسين دهقاني معاون امور حقوقي و بين المللي وزير امور خارجه به همراه کاظم غريب آبادي سفير و نماينده دائم ايران در سازمان هاي بين المللي در وين، با «يوري فدتوف» مدير اجرايي دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل متحد ملاقات کرد.

در اين ديدار که به منظور رايزني براي گسترش روابط و همکاري‌هاي دو طرف در حوزه هاي مبارزه با قاچاق مواد مخدر، قاچاق انسان و جرم و فساد صورت گرفت، در خصوص طيف وسيعي از مباحث تبادل نظر شد.

مدير اجرايي دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل متحد با اشاره به نقش برجسته جمهوري اسلامي ايران در مبارزه با مواد مخدر، اعلام کرد که اين نقش در گزارش سال ۲۰۱۹ دفتر که در ۲۶ ژوئن ۲۰۱۹ منتشر خواهد شد، مورد تاکيد مجدد قرار گرفته است.

دهقاني نيز با اشاره به وضعيت خاص جغرافيايي جمهوري اسلامي ايران که در مسير ترانزيت عمده مواد مخدر قرار گرفته و سالانه بيش از ۱۵۰ ميليون يورو براي مبارزه با قاچاق مواد مخدر صرف مي کند، حمايت‌هاي بين المللي در اين خصوص را ناچيز ارزيابي کرد.

وي با توجه به عدم همکاري کشورهاي حمايت کننده مالي از فعاليت هاي جمهوري اسلامي ايران به دليل ملاحظات سياسي و نيز فشارهاي ناشي از يکجانبه گرائي آمريکا، اظهار داشت: چنين شرايطي مي تواند بر ظرفيت و توانايي هاي جمهوري اسلامي ايران در مبارزه با قاچاق موادمخدر تاثير منفي بر جاي بگذارد.

مدير اجرايي دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل متحد نيز بر اراده جدي اين دفتر بر حمايت مالي و فني از فعاليت هاي جمهوري اسلامي ايران در زمينه مبارزه با مواد مخدر و جرم تاکيد و بيان کرد: به مراجع مربوطه دستور داده است راه هاي نوين حمايت از اقدامات ايران را بررسي و عملياتي کنند.

تعداد بازديد:240 آخرين تغييرات:98/03/22
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر