دوشنبه 27 آبان 1398 - 20 ربيع الاول 1441 - 18 نوامبر 2019
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

آزمون استخدامی قوه قضاییه به ما ارتباطی ندارد/ قوه باید پاسخ دهد

رئيس سازمان استخدامي در گفتگو با مهر:

آزمون استخدامي قوه قضاييه به ما ارتباطي ندارد/ قوه بايد پاسخ دهد

رئيس سازمان اداري و استخدامي کشور گفت: تاکنون درخواستي از سوي قوه قضاييه براي جذب پذيرفته شدگان آزمون استخدامي که دو سال پيش برگزار شد به ما ارسال نشده است.

جمشيد انصاري در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: حدود دو سال پيش متوليان قوه قضائيه تصميم گرفتند اين آزمون را برگزار کنند بدون اينکه از ما درخواستي داشته باشند يا در مورد آزمون هماهنگي انجام دهند.

به گزارش خبرنگار مهر، خبرگزاري مهر ۱۰ خردادماه در خبري با عنوان «منابع مالي جذب پذيرفته‌شدگان آزمون استخدامي تامين شد»، به نقل از رئيس سازمان اداري و استخدامي کشور نوشته بود: تأمين منابع جهت جذب پذيرفته شدگان آزمون استخدامي دستگاه‌هاي دولتي انجام شده است اما درباره زمانبندي جذب اين نيروها، خود دستگاه‌ها بايد تصميم‌گيري کنند.

در پي انتشار خبر مذکور، پذيرفته شدگان آزمون استخدامي قوه قضائيه که دو سال قبل برگزار شده است در تماس‌هاي متعدد با دفتر خبرگزاري پيگير بودند که آيا سخنان رئيس سازمان امور اداري و استخدامي مشمول آنها نيز مي‌شود يا خير.

در همين راستا، خبرنگار مهر براي پيگيري موضوع، با جمشيد انصاري، رئيس سازمان امور اداري و استخدامي مجدداً گفتگويي انجام داد.

انصاري: ما در جريان نيستيم

انصاري در پاسخ به سوال خبرنگار مهر درباره سرانجام جذب نيروهاي پذيرفته شده در آزمون استخدامي قوه قضائيه گفت: حدود دو سال پيش متوليان قوه قضائيه تصميم گرفتند اين آزمون را برگزار کنند بدون اينکه از ما درخواستي داشته باشند يا در مورد آزمون هماهنگي انجام دهند.

رئيس سازمان امور اداري و استخدامي کشور افزود: تمام مباحث مربوط به آزمون استخدامي را خود قوه قضائيه انجام داد و ما در جريان کاري که کرده اند نيستيم.

وي ادامه داد: تاکنون نيز در اين رابطه درخواستي از قوه قضائيه به سازمان امور اداري و استخدامي ارسال نشده است از اين رو اين موضوع به ما ارتباطي پيدا نمي‌کند. در مورد اينکه چرا هنوز نتوانسته اند افراد قبول شده را به کار بگيرند هم چيزي به ما نگفته اند.

انصاري گفت: سازمان اداري و استخدامي نمي‌تواند پاسخي در رابطه با چگونگي انجام کار بدهد و قبول شدگان بايد موضوع را از قوه قضائيه پيگيري کنند.

معاون رئيس جمهور در پاسخ به اين سوال که اگر سازمان اداري و استخدامي در جريان برگزاري آزمون نبوده، منابع لازم براي برگزاري آزمون مذکور چگونه تأمين شده است، اظهار داشت: بايد معاونت اداري مالي قوه قضائيه و سازمان برنامه و بودجه در اين رابطه پاسخگو باشند.

نوبخت: بايد صرفه جويي کنيم

به گزارش خبرنگار مهر، بي اطلاعي رئيس سازمان اداري و استخدامي کشور به عنوان متولي آزمون‌هاي استخدامي از موضوع مذکور در حالي است که محمدباقر نوبخت، رئيس سازمان برنامه و بودجه کشور صبح سه شنبه در حاشيه بازديد از آزادراه تهران- شمال با اشاره به درخواست قوه قضائيه براي تخصيص اعتبار جهت جذب نيرو گفت: نمي‌توان از يکسو بحث صرفه‌جويي را مطرح کرد و از سوي ديگر انتظار داشت، تشکيلات توسعه يابد اما قوه قضائيه براي توسعه تشکيلات خود، بهانه جلوگيري از اطاله دادرسي را دارد. با اين حال جز از طريق اولويت‌بندي و سهميه‌بندي، نمي‌توانيم کاري پيش ببريم.

آزمون کادر اداري قوه قضائيه در قالب ۶۴۰۰ سهميه استخدامي در تاريخ ۹۶/۰۹/۱۰ برگزار شد و تعداد ۷۲۲۸ نفر به عنوان نفرات قبول شده جهت مصاحبه به دادگستري استان‌ها معرفي شدند. اما با گذشت نزديک به دو سال از برگزاري آزمون هنوز اقدامي در جهت استخدام پذيرفته شدگان انجام نشده است.

تعداد بازديد:124 آخرين تغييرات:98/03/22
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر