دوشنبه 5 خرداد 1399 - 2 شوال 1441 - 25 مي 2020
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

گردوغبار بادهای ۱۲۰ روزه سیستان به سواحل پاکستان رسید

معاون هواشناسي سيستان و بلوچستان:

گردوغبار بادهاي ۱۲۰ روزه سيستان به سواحل پاکستان رسيد

زاهدان - معاون توسعه و پيش بيني اداره کل هواشناسي سيستان و بلوچستان گفت: گردوغبار ناشي از طوفان امروز شمال سيستان و بلوچستان به سواحل جنوب پاکستان نفوذ کرده است.

دوست محمد کليم در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: تحليل و آشکار سازي تصاوير ماهواره (EUMETSAT) نشان مي دهد که گردوغبار ناشي از طوفان امروز شمال سيستان و بلوچستان به سواحل جنوب پاکستان نفوذ کرده است.

وي ادامه داد: گردوغبار ناشي از اين طوفان، بخش‌هايي از پنج ولايت غربي و جنوبي افغانستان، چند منطقه در شمال، غرب و جنوب پاکستان و ۹ شهرستان سيستان و بلوچستان را فرا گرفته است.

وي افزود: گردوغبار ناشي از طوفان امروز در شمال استان سيستان و بلوچستان با پيمايش بيش از ۸۰۰ کيلومتر، به سواحل پاکستان در درياي عمان رسيده است.

معاون توسعه و پيش بيني اداره کل هواشناسي سيستان و بلوچستان گفت: ساعت ۱۶:۳۰ دقيقه امروز از ايستگاه «پسني» در جنوب غرب پاکستان پديده گردوغبار گسترده گزارش شده که شعاع ديد افقي در اين بندر را به ۲ هزار متر کاهش داده است.

کليم تصريح کرد: صبح امروز بيشينه سرعت طوفان گردوخاک در زابل به ۱۱۵ کيلومتر بر ساعت رسيد و گردوغبار حاصل ديد افقي در محدوده فرودگاه اين شهر را به ۸۰۰ متر کاهش داد. ساعاتي بعد گردوغبار گسترده به شهرهاي زاهدان، ميرجاوه، خاش، ايرانشهر، سراوان، مهرستان، راسک، نيکشهر و… نفوذ کرد و ديد افقي در اين مناطق را به شدت کاهش داد.

وي افزود: عصر امروز ديد افقي در ايستگاه فرودگاهي زاهدان، ميرجاوه، سراوان و نيکشهر به ۲۰۰۰ و در زابل و ايرانشهر به ۳۰۰۰ متر رسيد.

تعداد بازديد:218 آخرين تغييرات:98/03/22
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر