چهارشنبه 24 مهر 1398 - 17 صفر 1441 - 16 اكتبر 2019
صفحه اصلي/خانواده

برگزاری نمایشگاه عرضه کالا ایرانی به زوج های جوان در هفته ازدواج

در گفتگو با مهر عنوان شد

برگزاري نمايشگاه عرضه کالا ايراني به زوج هاي جوان در هفته ازدواج

دبير ستاد ملي گراميداشت هفته ازدواج گفت: در هفته ازدواج امسال برنامه هاي مختلف ازجمله برگزاري نمايشگاه عرضه کالاي ايراني به زوج هاي جوان در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

اعظم کريمي مدير کل دفتر برنامه‌ريزي و توسعه اجتماعي جوانان و دبير ستاد ملي گراميداشت هفته ازدواج در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص جزئيات برنامه‌هاي هفته ازدواج گفت: هرساله همزمان با سالروز ازدواج حضرت علي (ع) و حضرت فاطمه (س) و روز ازدواج، وزارت ورزش و جوانان با تشکيل ستاد ملي هفته ازدواج و با همکاري ساير دستگاه‌ها اقدام به برگزاري برنامه‌هاي فرهنگي مي‌کند.

وي با بيان اينکه اغلب اين برنامه‌ها نيز با رويکرد ازدواج به هنگام و پايدار است، افزود: امسال نيز با دستور مقام عالي وزارت، اين ستاد به رياست معاون جوانان تشکيل و متناظر آن نيز در استان‌ها ايجاد شده است. به همين منظور فراخواني به ادارات کل ورزش و جوانان استان‌ها اعلام و برنامه‌هاي نوآورانه آنان نيز گرفته شده است.

کريمي در خصوص جزئيات برنامه‌هاي ملي ابلاغ شده به سراسر کشور نيز توضيح داد: در تلاشيم با تمام دستگاه‌ها در حوزه ازدواج همکاري تعامل کنيم تا بتوانيم امسال برنامه‌هاي اثربخشي با بهره‌گيري از ظرفيت دستگاه‌ها و رسانه‌ها اجرا کنيم. يکي از برنامه‌ها در برگزاري نمايشگاه‌هايي با موضوع ازدواج در سراسر کشور است. برنامه ديگر نيز حمايت از کمپين‌هاي فرهنگي_ اجتماعي ازدواج آسان است و رايزني هايي براي همکاري با برخي از اين کمپين‌ها نيز انجام شده است.

مدير کل دفتر برنامه ريزي و توسعه اجتماعي جوانان ادامه داد: اقدام ديگري که به منظور گراميداشت هفته ازدواج و با رويکرد تسهيل ازدواج انجام خواهد شد، استفاده از ظرفيت فضاي مجازي براي فرهنگ سازي با توليد محتوا در خصوص ازدواج آسان و پايدار جوانان و بهره مندي از ظرفيت هنرمندان در اين زمينه است.

کريمي با بيان اينکه يکي از مهمترين برنامه هاي استاني در هفته ازدواج جشنواره ملي آئين‌هاي ازدواج اقوام است، تصريح کرد: امسال با هدف معرفي و ترويج سنت هاي حسنه و آيين هاي ازدواج اقوام در شهرهاي مختلف کشور به ميزباني استان گلستان و ترويج آئين‌هاي ازدواج ساده اين جشنواره برگزار خواهد شد.

وي با اشاره به ديگر برنامه‌هاي هفته ازدواج نيز عنوان کرد: اين هفته در سراسر کشور مشاوره رايگان از طريق مراکز مشاوره به زوج‌ها داده مي‌شود. به علاوه هر سال نيز نمايشگاه‌هاي هفته ازدواج با تمرکز بر عرضه کالا به زوج‌ها در کشور برپا مي‌شود و امسال نيز در تلاشيم تا اين نمايشگاه را با همکاري دستگاهها برپا کنيم.

دبير ستاد ملي گراميداشت هفته ازدواج در اين باره توضيح داد: تعاملاتي با وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص نمايشگاه عرضه کالا به زوج‌هاي جوان انجام شده و در صورت عملي شدن و به نتيجه رسيدن اين همکاري، کالاهايي با تخفيف ويژه به زوج‌ها عرضه خواهد شد. به علاوه به منظور حمايت از توليدکنندگان داخلي، تمامي اين اقلام و کالا از توليدات ملي خواهد بود. همچنين در هفته ازدواج امسال برنامه‌هاي فرهنگي ويژه که براي اولين بار در سراسر کشور اجرا مي‌شود، عملي خواهد شد.

گفتني است هفته ازدواج امسال از روز ۱۲ تير ماه و همزمان با سالروز ازدواج حضرت علي (ع) و حضرت فاطمه (س) آغاز و تا ۱۸ تير ادامه خواهد داشت.

تعداد بازديد:98 آخرين تغييرات:98/03/25
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر