چهارشنبه 24 مهر 1398 - 17 صفر 1441 - 16 اكتبر 2019
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

انقلاب اسلامی دیپلماسی ذلت در ایران را به دیپلماسی عزت تبدیل کرد

امام جمعه موقت زاهدان:

انقلاب اسلامي ديپلماسي ذلت در ايران را به ديپلماسي عزت تبديل کرد

زاهدان- امام جمعه موقت زاهدان گفت: سخنان رهبر معظم انقلاب در ديدار با نخست وزير ژاپن اقتدار ايران اسلامي را به رخ جهانيان کشيد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام مجتبي عزيزي ظهر امروز در خطبه‌هاي نماز جمعه زاهدان در مصلي قدس ضمن دعوت نمازگزاران به رعايت تقواي الهي اظهار داشت: کسي که تقوا داشته باشد سعي مي‌کند خودش را از آلودگي و راه کج محافظت کند و همواره سعي دارد تا راه راست را ادامه دهد.

وي افزود: کسي که تقوا داشته باشد نزد خداوند بسيار عزيزتر است زيرا کسي که تقوا داشته باشد اهل ظلم نيست و ديگران از زبان و جسمش در امان هستند.

امام جمعه موقت زاهدان با اشاره به اينکه تقوا هم ما و هم ديگران را در امان نگه مي‌دارد، ادامه داد: هر انسان با تقوايي قيمت پيدا مي‌کند همانطور که پيامبر (ص) و ائمه قيمت پيدا کردند و تمام اين قدر و قيمت‌ها را خداوند عطا مي‌کند.

وي با اشاره به اينکه رمز پيروزي داشتن تقواي الهي همراه با مقاومت است، تصريح کرد: تاريخ انقلاب اسلامي نشان داد که با داشتن تقواي الهي و مقاومت اسلامي مي‌توان به اقتدار رسيد و امروزه اگر قدرت و جايگاهي داريم از برکت مقاومت رزمندگان در دفاع مقدس و انقلاب است.

نماينده ولي فقيه در سيستان و بلوچستان در بخش ديگري از خطبه‌ها گفت: در هفته گذشته از نظر سياسي شاهد اتفاقات مهم و متفاوتي در کشور و جهان بوديم و ۳ مهمان ويژه به کشور ما سفر کردند که در رأس آنها سفر نخست وزير ژاپن بود.

وي به سفرهاي مقامات عمان، آلمان و همچنين نخست وزير ژاپن به ايران براي انتقال پيام دولت آمريکا اشاره کرد و افزود: اين سفرها نشان داد که وقتي در برابر زورگويي دشمنان ايستادگي کنيم خودشان با پاي خودشان به سراغ ما مي آيند چون به اقتدار و قدرت ما پي مي‌برند.

حجت الاسلام عزيزي ادامه داد: پاسخ قاطع رهبر معظم انقلاب به نخست وزير ژاپن مبني بر اينکه رئيس جمهور آمريکا را حتي شايسته انتقال پيام هم نمي‌دانند پاسخ قاطع و روشني براي نظام سلطه و استکبار جهاني بود.

وي بيان داشت: در زمان جنگ جهاني دوم سران سه کشور مهم که در اين جنگ شرکت داشتند به تهران سفر کردند و حتي ۳ روز در ايران جلسه گذاشتند اما شاه کشور و اولين شخص مملکت را حتي به اين جلسات راه ندادند.

وي با اشاره به اينکه در آن زمان همه ديدند که شاه چه قدر خار و ذليل است و نتيجه اعتماد به دولت‌هاي استکباري چيست، افزود: همين کشور ژاپني که آمد و حامل پيام بود امروز بين ۲۳ پايگاه آمريکايي قرار دارد اما کشور ما به لطف پروردگار و امام راحل (ره) و رهبر فرزانه انقلاب به اقتداري دست پيدا کرده که رهبر ما به نخست وزير ژاپن مي‌فرمايند ما اصلاً دولت آمريکا را براي مذاکره قابل نمي‌دانيم.

امام جمعه زاهدان تصريح کرد: قدرت‌هاي استکباري ۴۰ سال است که با همه امکانات خود تلاش مي‌کنند که ملت ايران شکست بخورند اما امروز شاهد آن هست

تعداد بازديد:89 آخرين تغييرات:98/03/25
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر