سه شنبه 6 خرداد 1399 - 3 شوال 1441 - 26 مي 2020
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

طوفان حاره‌ای «وایو» در فاصله ۷۵۰ کیلومتری سواحل چابهار قرار دارد

مديرکل هواشناسي سيستان و بلوچستان:

طوفان حاره‌اي «وايو» در فاصله ۷۵۰ کيلومتري سواحل چابهار قرار دارد

زاهدان - مديرکل هواشناسي سيستان و بلوچستان گفت: طوفان حاره‌اي «وايو» تا صبح امروز در فاصله ۷۵۰ کيلومتري از سواحل «گواتر» بندر چابهار قرار داشته است.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از روابط عمومي اداره کل هواشناسي سيستان و بلوچستان، محسن حيدري اظهار داشت: طوفان حاره اي «وايو» که از اواسط هفته گذشته در شمال اقيانوس هند تشکيل شده است حدود ۱۰۰۰ کيلومتر به سمت شمال طي کرده و اکنون در نزديک ترين فاصله از زمان تشکيل نسبت به سواحل پاکستان و جنوب شرق ايران قرار گرفته است.

وي با بيان اينکه سرعت لحظه اي اين طوفان براي ساعات آينده حدود ۱۴۰ کيلومتر بر ساعت برآورد شده است، افزود: سرعت حرکت اين طوفان نسبت به روزهاي اخير به شدت کاهش يافته و در ۶ ساعت اخير به ۷ کيلومتر بر ساعت رسيده است و پيش بيني مي شود آهنگ حرکت طوفان شمال غربي باشد.

مديرکل کل هواشناسي سيستان و بلوچستان ادامه داد: بر اساس خروجي نقشه هاي پيش يابي و مدل هاي عددي انتظار مي رود اين طوفان حاره اي تا اواخر وقت فردا تضعيف شود.

وي با بيان اينکه اين طوفان به صورت مستقيم براي سواحل ما خطري ندارد، گفت: صيادان فراساحل استان سيستان و بلوچستان بايد توجه داشته باشند تا زمان فروکش کردن طوفان از تردد به سمت بنادر کشورهاي هند، پاکستان و عمان خودداري کنند.

حيدري با اشاره به اينکه در حال حاضر شرايط فعاليت هاي دريايي در سواحل چابهار، کنارک، جاسک و بنادرکشورهاي حاشيه خليج فارس عادي است، تصريح کرد: تا صبح امروز طوفان حاره اي «وايو» در محدوده عرض ۲۱ درجه شمالي و طول ۶۸ درجه شرقي قرار داشته است.

تعداد بازديد:173 آخرين تغييرات:98/03/26
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر