چهارشنبه 27 شهريور 1398 - 18 محرم 1441 - 18 سپتامبر 2019
صفحه اصلي/پزشكي

۸۰۰ هزار بیمار مبتلا به صرع در کشور/ دارو حرف اول را می‌زند

مديرعامل انجمن صرع ايران:

۸۰۰ هزار بيمار مبتلا به صرع در کشور/ دارو حرف اول را مي‌زند

مديرعامل انجمن صرع ايران، از دارو به عنوان درمان اصلي بيماران مبتلا به صرع نام برد و گفت: با توجه به سياست وزارت بهداشت، سعي شده مواد اوليه داروهاي خارجي وارد شده و در داخل توليد شود.

داريوش نسبي طهراني، در گفتگو با خبرنگار مهر، با عنوان اين مطلب که تنها مسئله بيماران مبتلا به صرع دارو است، اظهار داشت: درمان اصلي بيماران مبتلا به صرع دارو است و از همين رو، دسترسي به دارو براي اين بيماران، حرف اول را مي‌زند.

وي با تاکيد بر اهميت در دسترس بودن دارو براي بيماران مبتلا به صرع، تصريح کرد: در بحث درمان بيماران مصروع، دو مسئله وجود دارد. نخست، اينکه دارو وجود داشته باشد و مسئله دوم، در دسترس بودن دارو است.

نسبي طهراني ادامه داد: زمان دسترسي به دارو مي‌تواند براي بيماران مصروع حياتي و آسيب زننده باشد. يعني اگر به موقع و در زمان کوتاه، به دارو دسترسي نداشته باشند، مي‌تواند براي آنها خطرناک باشد.

مديرعامل انجمن صرع ايران با عنوان اين مطلب که برخي از داروهاي خارجي کمياب است، گفت: با توجه به سياست وزارت بهداشت، سعي شده مواد اوليه داروهاي خارجي وارد شده و در داخل توليد شود.

نسبي طهراني با اشاره به وجود ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار بيمار مبتلا به صرع در کشور، افزود: وابستگي اين بيماران به دارو بالاست و نمي‌توان به يکباره داروي آنها را تغيير داد.

تعداد بازديد:89 آخرين تغييرات:98/03/26
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر