دوشنبه 27 آبان 1398 - 20 ربيع الاول 1441 - 18 نوامبر 2019
صفحه اصلي/كودك و نوجوان

استفاده از اینترنت و خطر ابتلا کودکان زیر ۵ سال به اختلالات روانی

محققان انگليسي هشدار دادند

استفاده از اينترنت و خطر ابتلا کودکان زير ۵ سال به اختلالات رواني

محققان کشور انگلستان به تازگي نسبت به احتمال ابتلاي کودکان زير ۵ سال به بيماري هاي سلامت روان به دليل استفاده از اينترنت اظهار نگراني کرده اند.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از گاردين، يک مؤسسه انگليسي نسبت به خطر اعتياد کودکان ۵ و زير ۵ سال به اينترنت و خطر ابتلاء به بيماري‌هاي سلامت هشدار داد.

به گفته محققين اين مؤسسه، در حال حاضر بسياري از کودکان يک يا دوساله طريقه استفاده از اينترنت و وسايل ارتباطي الکترونيکي را مي‌دانند و اين امر در آينده نزديک موجب اعتياد آنها به اينترنت و از دست دادن مهارت‌هاي اجتماعي کودکان به دليل کاهش ارتباط با والدين مي‌شود.

محققان نيز نسبت به اثرات مخرب استفاده از برنامه‌هاي شبکه‌هاي اجتماعي ازجمله اينستاگرام و توئيتر اظهار نگراني کرده و معتقدند: استفاده کودکان از اينترنت موجب کاهش ارتباط آنها با والدين شده و سبب بروز بيماري‌هاي سلامت رواني، اختلالات عاطفي در کودکي، آسيب به قوه تفکر، ارتباط با ديگران و اختلال در کنترل رفتارهاي کودک مي‌شود.

تحقيقات اين مؤسسه انگليسي نشان مي‌دهد، يک سوم کودکان ۵ تا ۱۰ ساله اين کشور قربانيان سو استفاده از فضاي مجازي هستند و بسياري از آنها در معرض مشاهده مطالب نامناسب در اينترنت هستند.

به علاوه ۵۸ درصد از مددکاران اجتماعي با خودکشي نوجوانان بالاي ۱۶ سال که به دليل استفاده از اينترنت قصد خود آزاري و خودکشي داشته اند، مقابله کرده اند. بر اساس تحقيقات انجام شده نيز بسياري از نوجوانان و جوانان قرباني سو استفاده‌هاي مجازي تحت درمان مددکاران اجتماعي هستند.

تعداد بازديد:137 آخرين تغييرات:98/03/27
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر