یکشنبه 11 خرداد 1399 - 8 شوال 1441 - 31 مي 2020
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

۱۵۰ میلیون یورو به طرح‌های آبخیزداری کشور اختصاص یافت

رئيس سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور:

۱۵۰ ميليون يورو به طرح‌هاي آبخيزداري کشور اختصاص يافت

گرمسار – رئيس سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور با بيان اينکه در سال جاري حجم پروژه‌هاي آبخيزداري بيش از دو برابر سال گذشته خواهد بود، گفت: ۱۵۰ ميليون يورو به اين طرح‌ها اختصاص يافت.

خليل آقايي در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، ضمن بيان اينکه در سال ۹۸ عمليات آبخيزداري در يک هزار نقطه از کشور اجرايي مي‌شود، اظهار داشت: امسال ۱۵۰ ميليون يورو به طرح‌هاي آبخيزداري کشور اختصاص‌يافته است.

وي با اشاره به افزايش بيش از دو برابري حجم پروژه‌هاي آبخيزداري در سال ۹۸ نسبت به سال قبل بيان کرد: با اجراي اين پروژه‌ها پيش‌بيني مي‌شود تا پايان سال بالغ‌بر ۷۰۰ حوزه آبخيز در کشور سامان‌دهي شوند.

تقويت شاخص‌هاي محيط زيست‌

معاون وزير جهاد کشاورزي با بيان اينکه جلوگيري از سيل و خطرات آن، تغذيه قنات‌ها و چشمه‌ها و رونق توليد و کشاورزي در دستور کار اين سازمان قرار دارد، افزود: حفظ منابع طبيعي، جنگل‌ها و مراتع اصلي‌ترين شاخصه حفظ محيط زيست است.

آقايي با تأکيد بر لزوم حفظ و توسعه پوشش گياهي در کشور، خاطرنشان کرد: با تحقق اين هدف قطعاً محيط زيستي سالم براي آيندگان خواهيم داشت و اين امر يکي از سياست‌هاي جدي سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور به شمار مي‌رود.

وي در ادامه با اشاره به بارندگي‌هاي اخير در سطح کشور تصريح کرد: شرايط پوشش گياهي در جنگل‌ها و مراتع بهبوديافته است و درعين‌حال امکان توسعه و گسترش حريق نيز در کشور فراهم‌شده که نيازمند توجه جدي دولت براي مقابله با اين خطر است.

راهکارهاي مقابله با حريق

رييس سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور همچنين گفت: همه تمهيدات لازم را براي مقابله با معضل حريق انديشيده و در تمام استان‌ها جلسات مرتبط با حوادث غيرمترقبه برگزارشده است، همچنين مسئولان مرتبط در اين راستا حضور فعالي دارند.

آقايي با اشاره به اينکه در پنج سال گذشته نقاط حساس و حادثه‌خيز در حوزه حريق شناسايي‌شده است، تأکيد کرد: تجهيزات انفرادي و گروهي در اين نقاط مستقر و شرايط نقاط حساس شناسايي‌شده و همواره در حال رصد و بررسي مسئولان است.

وي افزود: علي‌رغم اينکه تعداد آتش‌سوزي‌ها در مقايسه با سال گذشته افزايش‌يافته خسارت آن‌ها هم بسيار کم بوده و درمجموع تعداد آتش‌سوزي‌ها افزايش‌يافته اما ميزان حريق محدود بوده و به‌سرعت خاموش شده است.

معاون وزير جهاد کشاورزي کمبود بالگرد براي کمک‌رساني فوري هنگام آتش‌سوزي را يکي از مشکلات موجود در اين عرصه برشمرد و گفت: در حال پيگيري براي رفع اين مشکل هستيم و اکنون تجهيزات انفرادي و گروهي و ماشين‌هاي آتش‌نشاني براي مقابله با حوادث احتمالي در تمام نقاط حادثه‌خيز پيش‌بيني‌شده است.

تعداد بازديد:166 آخرين تغييرات:98/04/10
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر