چهارشنبه 24 مهر 1398 - 17 صفر 1441 - 16 اكتبر 2019
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

حل مشکلات اقتصادی کشور با تکیه بر توان داخلی امکان پذیر است

امام جمعه موقت زاهدان:

حل مشکلات اقتصادي کشور با تکيه بر توان داخلي امکان پذير است

زاهدان - امام جمعه موقت زاهدان گفت: قطعاً با تکيه بر توان داخلي و توجه به اقتصاد مقاومتي مي توان بسياري از مشکلات کشور را بر طرف کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام مجتبي عزيزي ظهر امروز در خطبه‌هاي نماز جمعه زاهدان در مصلي قدس ضمن دعوت نمازگزاران به رعايت تقواي الهي اظهار داشت: کسي که تقوا داشته باشد سعي مي‌کند خودش را از آلودگي و راه کج محافظت کند و همواره سعي دارد تا راه راست را ادامه دهد.

وي باتاکيد بر اينکه همه ما بايد در مقابل نعمت‌هايي که خداوند متعال به ما عطا کرده شکرگذار باشيم، افزود: تقوا موضوع بسيار مهمي است که بايد هميشه خودمان و ديگران را به اين امر مهم سفارش کنيم.

امام جمعه موقت زاهدان در ادامه خطبه‌ها ضمن تبريک ولادت با سعادت حضرت فاطمه معصومه (س) و آغاز دهه کرامت بيان داشت: در دهه کرامت تمام اولياي خدا شاد و مسرور هستند از همين رو انسان‌هاي با تقوا نيز در اين روزها شاد هستند.

وي ضمن بيان بخشي از فضائل حضرت فاطمه معصومه (س) گفت: در دهه کرامت بايد سيره ائمه اطهار (ع) را زنده کنيم تا دل‌هاي شيعيان متوجه بخش کوچکي از عظمت اين بزرگواران شود.

حجت‌الاسلام عزيزي در بخش ديگري از خطبه‌ها با اشاره به موضوع برجام ادامه داد: دو روز آينده فرصتي است که نظام جمهوري اسلامي به کشورهاي اروپايي در مورد مسئله برجام داده به پايان مي‌رسد.

وي ضمن تشکر از دولتمردان نظام جمهوري اسلامي ايران که با قاطعيت مقابل زياده خواهي اروپايي ايستاده‌اند، افزود: اگر شروط و منافع ايران در برجام مراعات شود آنگاه مي‌توان آن را مفيد دانست.

امام جمعه موقت زاهدان گفت: خوشبختانه وجود مبارک رهبر معظم انقلاب همواره باعث شده که دنياي استکبار از اقتدار ايران اسلامي در حال ترس و اضطراب باشد.

وي با اشاره به اينکه رهبر معظم انقلاب پيش از مذاکرات تاکيد کردند که برخي از دولت‌ها هيچگاه قابل اعتماد نيستند، اظهار داشت: اما بالاخره مذاکراتي انجام شد که باعث يکسري تعهدات بين اين چند کشور شد.

حجت‌الاسلام عزيزي افزود: اما همه دنيا مشاهده کردند که دولت استکباري آمريکا همچون هميشه به تعهدات خود پايبند نماند و از معاهده برجام خارج شد اما نکته اينجاست که کشورهاي باقي مانده گفتند به ما وقت بدهيد تا ما به تعهدات خودمان عمل کنيم.

وي با اشاره به اينکه برجام به همه دنيا ثابت کرد که دولت‌هاي غربي به تعهدات خودشان عمل نمي‌کنند، بيان داشت: آمريکا و کشورهاي اروپا يک بازي را آغاز کردند اما نمي‌دانند که اين ملت با شرف و با عزت هيچ زماني از عزت و شرافت خود کوتاه نمي‌آيد.

امام جمعه موقت زاهدان با اشاره به اينکه دشمنان پس از پيروزي انقلاب اسلامي همواره به دنبال ضربه زدن به اين نظام و ملت بوده‌اند، تصريح کرد: قطعاً با تکيه بر توان داخلي و توجه به اقتصاد مقاومتي بسياري از مشکلات را مي‌توان بر طرف کرد.

وي با تاکيد بر اينکه در شرايط کنوني مسئولان بايد بيش از گذشته براي برطرف کردن مشکلات اقتصادي مردم گام بردارند، اظهار داشت: از همين رو مسئولان بايد با اقدامات جهادي نگذارند که دشمن در جنگ اقتصادي بر ملت ما پيروز شود.

تعداد بازديد:107 آخرين تغييرات:98/04/15
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر