سه شنبه 23 مهر 1398 - 16 صفر 1441 - 15 اكتبر 2019
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

طوفان سیستان ۲۱۵ نفر را روانه بیمارستان کرد

در گفتگو با مهر عنوان شد؛

طوفان سيستان ۲۱۵ نفر را روانه بيمارستان کرد

زاهدان - مديرکل دفتر مديريت بحران استانداري سيستان و بلوچستان گفت: ۲۱۵ نفر از مردم منطقه سيستان به دليل عوارض تنفسي، چشمي و قلبي ناشي از طوفان گرد و خاک راهي مراکز درماني شدند.

عبدالرحمن شهنوازي در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: با توجه به شدت گرفتن طوفان طي چند روز اخير در شهرستان‌هاي زابل، زهک، هامون، هيرمند و نيمروز ۲۱۵ نفر تاکنون به به دليل عوارض تنفسي، چشمي و قلبي ناشي از طوفان گرد و خاک راهي مراکز درماني و بيمارستان‌ها شدند.

وي با اشاره به آماده باش نيروهاي امدادي و درماني در منطقه سيستان افزود: طي اين مدت پس از تماس با سامانه ۱۱۵ اورژانس بلافاصله نيروهاي اورژانس جهت اقدامات لازم به محل حادثه اعزام شدند.

مديرکل دفتر مديريت بحران استانداري سيستان و بلوچستان ادامه داد: از اين ۲۱۵ نفر مصدوم ۱۶۰ نفر پس از مراجعه درمان و ترخيص و ۵۵ نفر نيز در بيمارستان بستري شدند.

وي تصريح کرد: براساس هشدارهاي هواشناسي مبني شدت وزش بادهاي ۱۲۰ روزه و افزايش غلظت ريزگردها در منطقه سيستان از مردم اين منطقه به ويژه بيماران، سالمندان و کودکان خواهشمنديم در اين مدت از ترددهاي غير ضروري در فضاي باز خودداري کنند.

تعداد بازديد:96 آخرين تغييرات:98/04/16
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر