سه شنبه 23 مهر 1398 - 16 صفر 1441 - 15 اكتبر 2019
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

افزایش ۳۰ درصدی تجارت بین ایران و هندوستان

سفير هندوستان خبر داد:

افزايش ۳۰ درصدي تجارت بين ايران و هندوستان

چابهار - سفير هندوستان در ايران با تاکيد بر اينکه به تعهداتمان در بندر چابهار عمل مي کنيم از افزايش ۳۰ درصدي تجارت بين ايران و هندوستان در يک سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از پايگاه اطلاع رساني اداره کل بنادر و دريانوردي سيستان و بلوچستان، گدام دارمندرا سفير کشور هندوستان امروز در جلسه تشريح پتانسيل‌ها، فرصت‌هاي سرمايه گذاري و حمل و نقل کالاهاي ترانزيتي از طريق بندر چابهار اظهار داشت: چابهار بيشتر از يک نشانه براي دولت هند در رابطه با مسائلي که دنبال مي‌کند اهميت دارد.

وي افزود: بايد به صورت شفاف راجع به تعهداتي که در رابطه با چابهار وجود دارد صحبت شود.

سفير هندوستان در ايران با اشاره به اينکه ما بايد خط اعتباري قرارداد کوتاه مدت و قرارداد بلندمدت را در حالت يک پکيج واحد در نظر بگيريم، گفت: من قبول دارم که زمان را از دست داده‌ايم و ۱۸۰ روز از شروع کار گذشته است.

دارمندرا بيان کرد: کشورهايي نظير تاجيکستان، ازبکستان، قرقيزستان و ساير کشورهاي حوزه (CIS) مي‌توانند در اين بندر جايگاه داشته باشند و کالاهاي مورد نياز خود را به بهترين شيوه حمل کنند.

وي با بيان اينکه کشور هندوستان و افغانستان پيگيري‌هاي مکرري درخصوص مستثني شدن بندر چابهار از تحريم‌ها کردند اما همچنان مسئله بانکها چالش ساز است، مطرح کرد: در طول يکسال گذشته تجارت ايران و هند ۳۰ درصد رشد داشته است و به رقمي حدود ۱۷ ميليارد دلار در سال رسيده است.

دارمندرا کشور هندوستان را يکي از ارائه کنندگان اصلي کالاهاي اساسي به ايران برشمرد و افزود: يک کانال بانکي مختص در هند ايجاد کرديم که با اتاق بازرگاني ايران و هند ارتباط دارد تا نوعي مبادله کالا به کالا انجام شود

وي تأکيد کرد: با توجه به رشدي که در تجارت ما وجود دارد همچنان بنادر هند و چابهار بنادر مهمي هستند و آنچه را که تعهد کرده‌ايم حتماً انجام مي‌دهيم.

سفير هندوستان تصريح کرد: اگرچه در رابطه با اقلامي که در کشورهاي ثالث ساخته مي‌شود همچنان با مشکل مواجه هستيم اما اين موضوع باعث توقف انجام تعهداتمان نخواهد شد و تمامي تعهدات ما با اولويت پيگيري مي‌شود.

تعداد بازديد:97 آخرين تغييرات:98/04/16
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر