دوشنبه 12 خرداد 1399 - 9 شوال 1441 - 1 ژوئن 2020
صفحه اصلي/كودك و نوجوان

«دلهره‌های کودکی» به چاپ چهارم رسید

توسط نشر نو؛

«دلهره‌هاي کودکي» به چاپ چهارم رسيد

کتاب «دلهره‌هاي کودکي» نوشته آليس ميلر با ترجمه اميد سهرابي‌نيک توسط نشر نو به چاپ چهارم رسيد.

به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «دلهره‌هاي کودکي (جستجوي خود واقعي)» نوشته آليس ميلر با ترجمه اميد سهرابي نيک به‌تازگي توسط نشر نو به چاپ چهارم رسيده است. نسخه اصلي اين کتاب او در سال ۲۰۰۸ چاپ شده است.

چاپ اول اين کتاب پاييز سال ۹۶ عرضه شد. چاپ سومش نيز پاييز سال گذشته به بازار آمد و حالا نسخه‌هاي چاپ چهارمش عرضه شده‌اند.

آليس ميلر نويسنده سوئيسي متولد لهستان است که بيش از ۲۰ سال به عنوان روان کاو و مدرس روان کاوي فعاليت کرد و در اين مدت ۷ کتاب نوشته است. کتاب‌هاي اين نويسنده به ۲۱ زبان ترجمه شده‌اند. شهرت جهاني ميلر به خاطر فعاليت‌هايش در زمينه علل و نتايج کودک آزاري و خشونت عليه کودکان و هزينه آن براي جامعه است. اين مولف در سال ۲۰۱۰ در سن ۸۷ سالگي درگذشت.

ميلر در سال ۱۹۷۳ به واسطه نقاشي‌هاي خودجوش، دوران کودکي خود را بازيافت. پس از آن، اعتبار نظريه‌هاي روان کاوي را به طور جدي زير سوال برد. در نتيجه در سال ۱۹۸۸ از عضويت در انجمن بين‌المللي روان کاوي استعفا کرد و در سال ۱۹۹۵ کتاب پرفروشش «دلهره‌هاي کودکي» را مورد تجديد نظر قرار داده و دوباره منتشرش کرد.

کتاب «دلهره‌هاي کودکي» ۳ فصل اصلي دارد که به ترتيب عبارت اند از: «ماجراي کودک بااستعداد و داستان روان درمانگر شدن ما»، «افسردگي و خودنمايي: دو شکل مرتبط انکار» و «دور باطل خوارشماري». ميلر در اين کتاب با روانشناسي زيگموند فرويد مخالفت کرده و بخشي از مخالفت خود را اين‌گونه بيان مي‌کند: روان کاوي را فرويد پايه گذاشت تا مخصوصاً زخم‌هاي دوران کودکي را پنهان کند و از آن زمان تا به حال اين کار را به خوبي انجام داده است. فرويد _ با گمانه زني‌هاي تائيدنشدني و انکار وجود راهي قابل اطمينان براي رسيدن به حقايق دوران کودکي _ مي‌کوشيد با ترس‌هايش از آسيب‌هاي دوران کودکي خودش کنار بيايد.

چاپ چهارم اين کتاب به‌تازگي با ۱۷۵ صفحه، طرح جلد جديد و قيمت ۲۴ هزار تومان عرضه شده است.

تعداد بازديد:268 آخرين تغييرات:98/04/18
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر