دوشنبه 27 آبان 1398 - 20 ربيع الاول 1441 - 18 نوامبر 2019
صفحه اصلي/خانواده

بازدید از اجرای طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار

از سوي معاونت زنان رئيس جمهور انجام شد

بازديد از اجراي طرح توانمندسازي زنان سرپرست خانوار

معاون امور زنان و خانواده رئيس جمهور از روند اجراي طرح توانمند سازي فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي زنان سرپرست خانوار با رويکرد کسب و کار در شيراز بازديد کرد.

به گزارش خبرگزاري مهر، معصومه ابتکار در بازديد از روند اجراي طرح توانمند سازي فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي زنان سرپرست خانوار در شيراز گفت: هدف از اجرا طرح توانمندسازي و خوداشتغالي زنان سرپرست خانوار، بهبود معيشت و افزايش رفاه بانوان، استفاده از ظرفيت مشاغل خانگي براي ايجاد اشتغال پايدار و در نهايت اتصال صاحبان کسب و کار خانگي به بازارهاي هدف و بنگاه‌هاي پيشرو است.

وي آموزش‌هاي مهارتي را از مهم ترين ارکان طرح توانمندسازي زنان سرپرست خانواده برشمرد و گفت: مراکز آموزش فني‌وحرفه‌اي به مثابه همکاران اصلي در اين طرح هستند.

ابتکار با تاکيد بر تمرکز طرح بر مناطق حاشيه‌نشين بيان کرد: به منظور ايجاد مشاغلي پايدار براي زنان سرپرست خانوار نياز است تمامي دست‌اندرکاران از جمله استانداري، شهرداري، آموزش فني و حرفه‌اي، سازمان‌هاي مردم‌نهاد و تسهيل‌گران دست به دست هم دهند و با ايجاد سازوکار لازم و حمايت‌هاي گسترده اجراي اين طرح را به سرانجام برسانند.

در اين بازديد صديقه عباسي يکي از مجريان طرح با تاکيد بر استقبال بانوان، گفت: ما اين عزيزان را به سازمان فني و حرفه اي معرفي کرديم و آنها با در اختيار قرار دادن ظرفيت خانه محله ها، فرصت برگزاري کلاس ها را در اختيار ما قرار دادند.

وي افزود: خانم هايي که اکنون اينجا حضور دارند بين ۳۸ تا ۵۰ ساعت دوره ديده اند و در حاليکه بسياري از آنها تا پيش از اين حتي اصول اوليه خياطي را نمي دانستند، امروز با کيف هايي که حاصل زحمات خودشان است و بعضاً با خلاقيت از کيف هاي کهنه و دست دوم الگوبرداري شده، اقدام به برگزاري نمايشگاه کرده اند.

عباسي با اشاره به خلاقيت خانم هاي تحت پوشش طرح گفت: در بحث کشاورزي هم اين بانوان مورد حمايت قرار گرفتند و به عنوان مثال پس از آموزش کاشت سبزه هاي نوروزي به آنها، موفق شدند در شب عيد با آماده کردن سبزه و هزينه اي ناچيز، سود متعارفي را به دست آورند و براي فرزندانشان لباس شب عيد تهيه کنند.

طرح توانمند سازي فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي زنان سرپرست خانوار با همکاري سه جانبه معاونت رياست جمهوري در امور زنان و خانواده، سازمان آموزش فني و حرفه اي و سازمان امور اجتماعي کشور و با نظارت دفاتر امور بانوان استانداري ها در ۱۰ استان از جمله استان فارس اجرا مي شود.

تعداد بازديد:110 آخرين تغييرات:98/04/18
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر