یکشنبه 11 خرداد 1399 - 8 شوال 1441 - 31 مي 2020
صفحه اصلي/خانواده


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

کاهش قیمت استفاده از مراکز تفریحی در ایام تابستان

در گفتگو با مهر مطرح شد

کاهش قيمت استفاده از مراکز تفريحي در ايام تابستان

مدير کل طرح هاي ملي و فراگير جوانان گفت: با همکاري‌هاي انجام شده، شهرداري ها و مراکز تفريحي دولتي بخشي از قيمت استفاده از خدمات عمومي خود را کاهش خواهند داد.

اميرحسين آل اسحاق مدير کل طرح‌هاي ملي و فراگير جوانان وزارت ورزش در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص اوقات فراغت جوانان گفت: معاونت جوانان در حوزه اوقات فراغت جوانان ماموريت‌هايي نظير هماهنگي و نظارت بر دستگاه‌هاي متولي از جمله شهرداري‌ها، نهادهاي عمومي و نهاد کتابخانه هاي کشور را بر عهده دارد.

وي با بيان اينکه يکي از موضوعات مورد نظر در سطح جلسات ملي، در نظر گرفتن تفريحات مناسب و ارزان قيمت براي جوانان است، تصريح کرد: در اين بخش محدوديت‌هايي نيز وجود دارد به عنوان مثال يک مجموعه فرهنگي يا ورزشي براي اداره شدن به بخش خصوصي واگذار مي‌شود و همين امر موجب محدود شدن عملکرد دستگاه‌ها خواهد شد.

آل اسحاق با بيان اينکه مجموعه‌هاي دولتي موظف اند بخشي از هزينه استفاده از آنها را از اعتبارات خود تأمين کنند، عنوان کرد: به عنوان مثال مجموعه ما، کتابخانه ها و ورزشگاه‌هاي دولتي بخشي از هزينه‌هاي مصرفي را به عنوان سوبسيد دولتي از اعتبارات خود تأمين مي‌کنيم تا قيمت استفاده از آنها براي شهروندان کاهش يابد. اما در خصوص سينماها و ورزشگاه‌هاي خصوصي که بيشتر قابل توجه است، مسائل مالي مدنظر و اغلب امکان زيادي براي کاهش قيمت آنها وجود ندارد.

وي افزود: البته تلاش مي‌شود تا با توجه به نياز استان‌ها و شهرستان‌ها هماهنگي‌هاي لازم براي ارائه خدمات مناسب و ارزان انجام شود به طوري که در همين ايام تابستان قيمت مراکز تفريحي دولتي را تا حد امکان کاهش داده ايم.

مديرکل طرح‌هاي ملي و فراگير جوانان با بيان اينکه در تمامي جلسات ساليانه ستاد ساماندهي کاهش هزينه دستگاه‌هاي تفريحاتي دولتي مد نظر است، ابراز داشت: در اين جلسات تمامي دستگاه‌ها برنامه‌هاي خود براي تقليل هزينه‌هاي مصرفي و کاهش قيمت استفاده شهروندان از خدمات عمومي را مطرح مي‌کنند اما بخش خصوصي تا حدي قابل کنترل است و دست ما براي کاهش قيمت‌ها آنها چندان باز نيست.

آل اسحاق در خصوص توافق با شهرداري براي کاهش قيمت استفاده از مراکز فرهنگي و تفريحي توضيح داد: صحبت‌ها و توافقاتي در اين باره انجام شده اما اعتبارات لازم جوابگوي هزينه‌ها نيست. به طور کلي اوقات فراغت موضوع مبتلابه تمامي دستگاه‌هاي متولي است اما تمامي دستگاه‌هاي دولتي در تلاش اند تا هزينه‌هاي خود را کاهش دهند.

وي افزود: در حال حاضر در حال انجام اقداماتي مشترک با دستگاه‌هاي ديگر هستيم. اين اقدامات در حوزه اوقات فراغت جوانان و با رويکرد تفريحات جديد و خلاقانه است. مجوزهاي لازم در اين خصوص نيز دريافت شده و جزئيات آن به زودي اعلام خواهد شد.

تعداد بازديد:272 آخرين تغييرات:98/04/18
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر