چهارشنبه 24 مهر 1398 - 17 صفر 1441 - 16 اكتبر 2019
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

آمادگی سفارت ایتالیا برای توسعه مناسبات اقتصادی با ایران

سفير جديد ايتاليا در تهران تاکيد کرد

آمادگي سفارت ايتاليا براي توسعه مناسبات اقتصادي با ايران

سفير جديد ايتاليا در تهران با بيان اينکه، با توجه به سطح روابط فعالان اقتصادي ايراني و ايتاليايي زمينه براي همکاري‌ها بسيار گسترده است، گفت:سفارت ايتاليا آماده هرگونه همکاري با ايران است.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از اتاق بازرگاني ايران، مجمع اتاق مشترک ايران و ايتاليا با حضور رئيس اتاق ايران و سفير جديد اين کشور در تهران برگزار شد. در اين نشست ضمن بررسي راه‌هاي موجود براي تقويت سطح روابط اقتصادي بين دو کشور به ويژه در شرايط خاص حاکم بر ايران، انتخابات اعضاي هيات رئيسه اتاق مشترک براي سه سال آينده نيز برگزار شد.

جوزپه پرونه، سفير جديد ايتاليا در تهران با اشاره به اينکه مدت کوتاهي است مأموريت خود را به عنوان سفير در ايران آغاز کرده است، گفت: با توجه به سطح و نوع روابطي که بين فعالان اقتصادي ايراني و ايتاليايي وجود دارد به نظر مي‌رسد زمينه براي همکاري‌ها بسيار گسترده است. در حقيقت فعاليت‌هاي اتاق مشترک ايران و ايتاليا نشان مي‌دهد که علاقه‌مندي بالايي براي همکاري بين دو کشور هست و طبق آمار موجود، ايتاليا يکي از شرکاي اصلي تجاري ايران به شمار مي‌آيد.

وي ادامه داد: با توجه به فشارهاي ناشي از تحريم که هم بر فعالان اقتصادي ايران و هم طرف‌هاي تجاري اين کشور وارد مي‌آيد، بايد توجه داشت که در وضعيت خاصي قرار داريم. در چنين شرايطي مسئوليت‌هاي مضاعفي بر عهده دولت‌ها و حتي بخش خصوصي قرار دارد. براي همين به همراه ديگر همکارانم در سفارت‌خانه در اين نشست حضور پيدا کردم تا از نزديک با افرادي که با بازار ايتاليا کار مي‌کنند، آشنا شوم.

سفير ايتاليا در تهران با بيان اين مطلب که از اشتياق موجود بين بخش خصوصي ايران و طرف‌هايشان در ايتاليا آگاه و خرسند است، تصريح کرد: سفارت ايتاليا آماده هرگونه همکاري با طرف‌هاي ايراني است. در تلاش هستيم اطلاعات شفاف و دقيقي را براي پيشبرد کار مشترک در اختيار شما قرار دهيم، چراکه وجود اطلاعات در فعاليت‌هاي تجاري نقش و جايگاه مهمي دارد.

به باور پرونه، مسئوليت مهم دو کشور نه تنها حفظ مناسبات بين دو کشور است، بلکه وظيفه دارند، براي توسعه همکاري بين دو کشور، راه‌هاي جديدي پيدا کرده و سطح مناسبات را تقويت کنند.

تعداد بازديد:90 آخرين تغييرات:98/04/18
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر