دوشنبه 12 خرداد 1399 - 9 شوال 1441 - 1 ژوئن 2020
صفحه اصلي/پزشكي


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

ارائه جدیدترین روش های تشخیصی و درمانی بیماری های قلب و عروق

رئيس کنگره تازه هاي قلب و عروق خبر داد؛

ارائه جديدترين روش هاي تشخيصي و درماني بيماري هاي قلب و عروق

رئيس بيست و يکمين کنگره بين المللي تازه‌هاي قلب و عروق، از ارائه جديدترين دستاوردهاي علمي در حوزه تشخيص و درمان بيماري‌هاي قلب و عروق خبر داد.

به گزارش خبرگزاري مهر، مسعود قاسمي، در آستانه برگزاري بيست و يکمين کنگره بين المللي تازه هاي قلب و عروق اظهار داشت: اين کنگره ۲۹ مرداد تا ۱ شهريور ۹۸ مصادف با ۲۰ تا ۲۳ آگوست ۲۰۱۹ در سالن همايش هاي بين المللي برج ميلاد به همت انجمن آترواسکلروز و انجمن قلب و عروق کشور با حضور اساتيد و صاحب‌نظران برجسته برگزار مي‌شود.

وي افزود: هدف از برگزاري بيست و يکمين کنگره بين المللي تازه هاي قلب و عروق مروري بر اطلاعات يک سال اخير در حوزه پيشگيري و تشخيص بيماري هاي قلب و عروق همچنين ارائه درمان‌هاي مدرن با حضور اساتيد داخل و خارج از کشور است که سال گذشته ۴ هزار و ۳۰۰ نفر در کنگره بين المللي تازه هاي قلب و عروق شرکت کردند و امسال پيش بيني مي شود ۵۰۰۰ نفر براي شرکت در اين کنگره حضور يابند.

رئيس بيست و يکمين کنگره بين المللي تازه هاي قلب و عروق ادامه داد: طي چهار روز برگزاري کنگره، کارگاه و ورکشاپ هايي نيز برپا مي‌شود و ۱۲ مهمان خارجي و يا اساتيد برجسته از کشورهاي آمريکاي شمالي، اروپايي همچون آلمان، فرانسه، ايتاليا و اتريش جهت شرکت در کنگره حضور مي يابند.

استاد دانشگاه علوم پزشکي تهران، با اشاره به توانايي پزشکان کشور در تشخيص و درمان بيماري هاي قلب و عروق، گفت: تبادل اطلاعات به صورت تکنيکي و ارائه مباحث مهم در حوزه پيشگيري از جمله موضوعات مورد بحث در کنگره است همچنين دو فاکتور دخيل در بروز بيماري هاي قلبي همچون فشار خون و چربي خون بالا نيز مورد بحث و گفتگو قرار مي‌گيرد.

وي بيان داشت: اين ميزگرد تخصصي براي پزشکان عمومي و متخصصان قلب و عروق برپا خواهد شد و موضوعاتي از جمله نارسايي قلب و روش‌هاي پيشرفته درمان بيماري هاي قلب و عروق و نسل جديد داروهاي درماني مطرح مي شود.

رئيس بيست و يکمين کنگره بين المللي تازه هاي قلب و عروق، گفت: مباحثي همچون استفاده از تکنولوژي هاي روز در درمان و تشخيص بيماري هاي قلب و عروق همچون آنژيوگرافي، اکوکارديوگرافي CT آنژيوگرافي، MR آنژيوگرافي و OCT و …مورد بحث و گفتگو قرار خواهد گرفت.

وي در ادامه به برنامه جالب هارت سينما يا سينماي قلب در اين کنگره اشاره کرد و گفت: طي يک سال اخير همکاران ما در حوزه قلب و عروق در مراکز درماني، از بيماران خاصي که تحت درمان قرار گرفته اند فيلم تهيه کرده و اجراي جراحي در بيماران را با ذکر توضيحات تکنيکي از طريق سينماي قلب ارائه مي دهند که اين مسئله علاوه بر اينکه در سخنراني ها مورد استفاده قرار مي گيرد طي سه روز در سالن هاي اختصاصي پخش و بازپخش خواهد شد و از طريق آن پزشکان با درمان هاي پيشرفته و موضوعاتي همچون تعويض دريچه آئورت بدون جراحي، رفع گشادي عروق بزرگ بدن، بيماري هاي مادرزادي در بزرگسالان و بستن سوراخ شريان هاي بزرگ آشنا مي‌شوند.

وي يادآور شد: در کنگره تازه هاي قلب و عروق پنل‌هاي پيشرفته برگزار خواهد شد و خبرگان رشته‌هاي مربوطه به بحث و تبادل اطلاعات مي‌پردازند و موضوعاتي همچون روش هاي پيشرفته درمان تنگي عروق قلب و روش‌هاي پيشرفته درمان اختلالات ضربان قلب، روش‌هاي پيشرفته درمان ميتينگ سه بعدي و اکوکارديوگرافي سه بعدي و روش‌هاي درماني نوين ديگر مانند روش هاي هيبريدي درمان بيماري‌هاي قلب و عروق ارائه خواهد شد. همچنين پانلي در ارتباط با موضوع پزشکي قانوني خواهيم داشت.

قاسمي گفت: پيشگيري از بيماري‌هاي قلبي و عروقي به دو صورت اوليه و ثانويه انجام مي گيرد که پيشگيري اوليه شامل تاخير در بروز يا کاهش تشديد علائم در بروز بيماري است و پيشگيري ثانويه شامل جلوگيري از تکرار حادثه قلبي است که مرحله مهم حفظ حيات و طول عمر فرد به شمار مي رود.

وي خاطر نشان کرد: همچنين آشنايي با نقشه راه يا گايدلاين تشخيص و درمان مانند روش هاي فيزيکي يا مدرن دارويي و يا مشترک از هر دو مورد بحث و گفتگو قرار خواهد گرفت.

تعداد بازديد:246 آخرين تغييرات:98/04/18
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر