یکشنبه 11 خرداد 1399 - 8 شوال 1441 - 31 مي 2020
صفحه اصلي/اخبار فناوري

بانک اطلاعات زیست‌فناوری دریا راه‌اندازی می‌شود

بانک اطلاعات زيست‌فناوري دريا راه‌اندازي مي‌شود

ستاد توسعه زيست فناوري معاونت علمي با هدف ايجاد هم افزايي و استفاده از تمام ظرفيت‌هاي علمي در ارتقاي محصولات زيست فناوري دريا درصدد است که بانک اطلاعات زيست فناوري دريايي را ايجاد کند.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، حمايت از تجاري سازي محصولات توليد شده در حوزه زيست فناوري دريا براي خدمات رساني به صنايع مختلف و رفاه انساني با تاکيد بر حفظ محيط زيست دريايي و توسعه پايدار منابع دريايي يکي از اولويت‌هايي است که در ستاد توسعه زيست فناوري معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري وجود داشت، بر همين اساس نيز کارگروه زيست فناوري دريا در اين ستاد تشکيل شد.

ايجاد بستر لازم براي بهره وري اقتصادي محصولات زيست فناوري دريا و ارتقاي دانش و توسعه فرهنگ زيست فناوري دريا به منظور کسب ثروت و رفاه عمومي از جمله اهدافي است که در اين کارگروه پيگيري مي‌شود. اما يکي از مهم‌ترين اولويت‌هايي که در اين کارگروه دنبال مي‌شود، ايجاد شبکه ارتباطات و بانک اطلاعات مرتبط با اين موضوع در سطح کشور با هدف ساماندهي به فعاليت‌هاي اين حوزه است.

زيست‌فناوري دريايي گزينه مناسبي براي اقتصاد کشورهاي در حال توسعه و مجاور اقيانوس‌ها است چرا که اين کشورها منابع گسترده و ارزشمند دريايي با تنوع بسيار وسيع دارند. شکوفايي اين حوزه مي‌تواند تأثير زيادي در اقتصاد و توسعه يافتن اين کشورها ايجاد کند.

اين کارگروه، معرفي، شناسايي و حمايت از پروژه‌ها و شرکت‌هاي فعال در حوزه زيست فناوري دريا را نيز پيگيري مي‌کند تا اين پروژه‌ها و شرکت‌ها براساس اولويت‌هاي کارگروه به صندوق توسعه زيست فناوري معرفي شوند و تسهيلات مورد نياز را براساس طرح ارائه شده دريافت کنند.

همچنين اين کارگروه در نظر دارد با توجه به اولويت‌هاي اعلام شده از طريق ايجادشتاب دهنده به شرکت‌هاي دانش بنيان فعال در اين حوزه، حمايت‌هاي ساختاري و مشاوره‌اي ارائه دهد.

تعداد بازديد:247 آخرين تغييرات:98/04/18
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر